Triathlon Lipiany 2022

niedz19cz08:00niedz15:00Triathlon Lipiany 2022

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

W czerwcu odbędzie się piąte edycja Triathlonu Lipiany. Podobnie, jak w poprzednich latach zawodnicy ścigali się będą na dystansach Sprint (0,75 km pływania, 20 km kolarstwa oraz 5 kilometrów biegu) i Olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km kolarstwa oraz 10 km biegu). Starty na tych dystansach odbędą się również w formule sztafet. Zawody odbywają się w Lipianach, które leżą w północno-zachodniej części Polski w województwie zachodniopomorskim.

Trasy pozostają bez zmian w porównaniu z poprzednimi latami. Zawodnicy pływali będą w jeziorze Wądół, startując z plaży miejskiej przy ulicy Lipowej. Trasa kolarska wiedzie drogą wojewódzką nr. 119 na odcinku Lipiany – Mielęcin, a bieg prowadzony jest po promenadzie wokół miasta.

Triathlon Lipiany to licencjonowane zawody Polskiego Związku Triathlonu. Dlatego, aby wykupić jednorazową licencję lub być posiadaczem całoroczną licencji PZtri.

źródło: Dulny Foto

Więcej informacji o Triathlon Lipiany

Dzięki Markowi Saneckiemu i klubowi Delf Gryfino w poprzednim roku powrócił też Triathlon dla Dzieci i Młodzików. Te zawody będą kontynuowane również w tegorocznej edycji imprezy. Dystans to 0,1 km, 6 km oraz 1 km. Dopuszczony będzie też udział osób dorosłych, które będą mogły towarzyszyć swoim podopiecznym.

Odbędzie się także bieg na dystansie 5 kilometrów, który będzie miał charakter charytatywny.

Przydatne linki:

Czas

19 czerwiec 2022 08:00 - 15:00(GMT+02:00)