Triathlon Soplicowo 2022

sob18cz08:00sob17:00Triathlon Soplicowo 2022

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

Triathlon Soplicowo to impreza, która łączy sport i kulturę. Jej czwarta edycja odbędzie się w Cichowie (gmina Krzywiń, 40 km od Leszna i 60 km od Poznania). Zawodnicy będą mogli zmierzyć się na dystansach 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman – indywidualnie oraz w sztafetach.

Zawodnicy startowali będą z plaży. Trasa rowerowa będzie pofałdowana, a ruch rowery zamknięty. Zawody prowadzone będą w konwencji bez draftingu. Dozwolone są rowery szosowam do jazdy na czas i kierownice triathlonowe (plus rowery MTB, trekking). Nawierzchnia biegu mieszana – asfalt, ścieżki leśna i polne.

Foto: Jarek Koperski Sport – http://jkoperskiszachy.blogspot.com/

Więcej informacji o Triathlon Soplicowo 2022

Trzech pierwszych zawodników i trzy pierwsze zawodniczki w klasyfikacji OPEN otrzymują nagrody rzeczowe oraz statuetki. Podobne nagrody otrzymają zawodnicy TOP3 kategorii wiekowych i lokalnych, a także sztafetach.

Dzień przed triathlonem (17 czerwca) odbędzie się także Bieg Filmowe Soplicowo. Zawodnicy wystartują na dystansie 5 kilometrów. Start i meta zaplanowane zostały w Skansenie Soplicowo Filmowe. Będzie to rozgrzewka przed triathlonem, bo prowadzona będzie trasą tych zawodów. Dla dzieci zaplanowano zawody crossduathlonowe.

Przydatne linki:

Czas

(Sobota) 08:00 - 17:00(GMT-11:00)