Nowość w Garminach. Zegarek zmierzy temperaturę skóry

Ostatni kwartał roku to szereg aktualizacji nowszych zegarków Garmin. Teraz producent wprowadził możliwość mierzenia temperatury ciała. Czy jednak funkcja będzie przydatna?

Najnowsza aktualizacja zegarków Garmin przynosi pomiar temperatury skóry. Opcja wprowadzona zostanie we wszystkich zegarkach z sensorem optycznym Garmin ELEVATE V5. Aktualnie jest on stosowany między innymi w Epix Pro, Fenix 7 Pro, Tactix 7 Amoled i zegarkach Venu 3.

Pomiar temperatury to jedna z funkcji, która planowana była na czwarty kwartał roku. Garmin wprowadził w swoich zegarkach między innymi wykrywanie drzemek, poprawione Body Battery, nowe profile aktywności i opcje dotyczące mocy biegowej.

Jak działa pomiar temperatury i czy jest przydatny?

Zegarki dokonują pomiarów temperatury skóry tylko nocą, czyli podczas snu. Pierwsze informacje pojawiają się po 3 dniach. Użytkownik widzi następnie informacje związane z temperaturą skóry we wszystkich statystykach związanych ze snem.

DCRainmaker zauważa, że aktualnie same informacje o temperaturze skóry nie są szczególnie przydatne. Większość firm wykorzystuje te dane do prezentowania informacji związanych z płodnością przy przewidywaniu cyklu owulacyjnego. Tak działa to np. w przypadku opaski Whoop.

Niestety sami producenci zegarków nie wykorzystują w pełni potencjału tych informacji. Apple ma to w swoich zegarkach od roku, ale w postaci danych historycznych. Dodatkowo wyzwaniem są jeszcze kwestie błędów pomiarowych związanych ze środowiskiem. Temperatura pokoju, która przecież różni się w poszczególnych porach roku, może wpłynąć na wynik pomiarów.

Co przyniesie przyszłość?

Temperatura nadgarska na pewno nie będzie całkowicie nieprzydatną informacją. Garmin musi jednak popracować nad wykorzystaniem tych danych do poprawy funkcji zdrowotnych.

Autor bloga the5krunner sugeruje, że będą one sprawdzały się między innymi przy lepszym określaniu faz snu, przewidywaniu początków choroby oraz wspomnianym śledzeniu owulacji i cyklu miesiączkowego.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,395ObserwującyObserwuj
437SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze