Nowy Zarząd PZTri. Who is who?

Nowi ludzie, nowe wyzwania i….stare cele, których jeszcze nie udało się zrealizować. Ponad tydzień temu poznaliśmy nowy Zarząd Polskiego Związku Triathlonu, a w poniedziałek 12 osób spotkało się na pierwszym posiedzeniu. Przedstawiamy członków Zarządu, których poprosiliśmy o pomoc w opisie sylwetek. Dziekujemy tym, którzy odpowiedzieli na apel. Nowy Zarząd podczas poniedziałkowego zebrania przydzielił również konkretne funkcje kilku członkom. Oto ich nazwiska (kolejność alfabetyczna): 

 

 

 

1. Paweł Barszowski lat 43. Z wykształcenia mgr wychowania fizycznego, trener.

 

Pawel

 

Ze sportem związany od szkoły podstawowej, uprawiał biegi średnie, potem długie. Będąc na studiach zainteresował się triathlonem – początkowo jako trener przygotowujący triathlonistów do biegu później całościowo. W 1997 roku debiutował w triathlonie w Szczecinku, kontuzja spowodowała, że w 2004 zaprzestał startów i poświęcił się całkowicie pracy trenerskiej. W 1999 roku obronił pracę magisterską, która po uzupełnieniu została wydana (współautor dr Jan Kosendiak)pt. „Podstawy treningu sportowego w triathlonie”, COS Warszawa 1999r. W 2000 roku została wydana druga jego publikacja metodyczna pt.„Wspomaganie procesu treningowego”. COS Warszawa 2000r. Od 1996roku rozpoczął działalność pod szyldem „Labolatorium Sportowe” nastawioną na zdobywanie wiedzy o sportach wytrzymałościowych oraz na pomoc w treningu zawodników uprawiających sporty wytrzymałościowe i motorowe. W 2005 roku założył klub triathlonowy w Lesznie, aktualnie 64-sto. Od tego czasu jego zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych, w zawodach różnej rangi, zdobyli wiele medali. Największe sukcesy odnosi Agnieszka Jerzyk – uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. 

 

2. Jan Gulczewski – wiceprezes ds. sędziowsko-technicznych. 

 

100 1774

 

Ma 57 lat, jest nauczycielem i trenerem, byłym pracownikiem Akademii Wychowania Fizycznego, obecnie ZS w Szczecinku (weterynaria i pożarnictwo). Posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe, zajmuje się szkoleniem formacji paramilitarnych w zakresie przygotowania fizycznego i specjalistycznego. Uczestnik kongresów ITU w zagadnieniach techniczno – sędziowskich, głowny organizator i animator od 20 lat triathlonów w Szczecinku. Obok triathlonu….miłośnik żeglarstwa i piłki ręcznej. Zafascynowany krajami i kulturą wschodu. Jedyny przedstawiciel byłego Zarządu PZTri ostatniej kadencji, który znalazł się w nowych władzach.

 

 

3. Jan Kaliber – członek Zarządu. 

 

 

4. Tomek Kowalski –  zawodnik, trener i Prezes Warszawskiego Towarzystwa Triathlonu

 

418898 410182569029738_473551722_n

 

Ma 27 lat, absolwent SGH i AWF w Warszawie. W kategoriach juniorskich wyczynowo uprawiał kolarstwo, przygodę z triathlonem rozpoczął jako senior. Teraz godzi pracę trenera i uprawia sport sam dla siebie, ale co roku udaje mu się stanąć na podium kilku ogólnopolskich zawodów. W Zarzadzie PZTri chcialby zająć się przede wszystkim sprawami zwiazanymi ze szkoleniem. Jego podopieczni zdobywali medale Mistrzostw Polski w praktycznie wszystkich kategoriach wiekowych.

 

 

5. Filip Przymusinski –  30 lat, trenował pływanie, następnie kolarstwo, w wieku 18 lat rozpoczął przygodę z triathlonem, która trwa do dziś. Jako zawodnik stawał wielokrotnie na podium Mistrzostw Polski w Triathlonie i dyscyplinach pochodnych.

 

przymusinski

 

Wieloletni członek kadry narodowej. Po ukończeniu AWF-Poznań podjął pracę w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pracuje obecnie na stanowisku wykładowcy. Filip nadal startuje, w klubie UAM triathlon Poznań pracuje jako trener oraz jest Prezesem UAM Triathlon Słubiece i trenerem koordynatorem w województwie Lubuskim. 

 

 

6. Marek Sanecki – pomysłodawca i główny inicjator założenia KS Delf w Gryfinie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1989), mgr wychowania fizycznego,  trener LA i triathlonu.

 

Sanecki Marek_1

 

Ukończył Podyplomowe Studia Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Manadżer Sportu – Polska Korporacja Manedżerów Sportu. Otrzymał nagrodę I stopnia Ministra Sportu. Otrzymał tutuł Mistrza Sportu – Mistrza Życia w pierwszej edycji konkursu prowadzonego przez Akademię „Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia”. Swoją karierę sportową rozpoczął od lekkiej atletyki, póżniej uprawiał duathlon (Mistrz Polski 1996r.), w dyscyplinie tej startował na Mistrzostwach Europy i Świata. Wchowawca Artura Osickiego (Medalista Mistrzostw Świata Juniorów w Duathlonie (1999), Wicemistrz Europy (1997), Mistrz Polski), Marka Urbańskiego (srebro na ME), Mariusza Podolaka, Mateusza Klimka, Karola Pietraszuka – wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski w Duathlonie. Trenował: Michała Barę, Michała Szmaję, Zuzanę Arcisz – czołowych polskich triathlonistów. Był członkiem zarządu PZTri  III i połowę IV kadencji.  Rezygnację z pracy w zarządzie złożył – jak sam zaznacza – w związku z brakiem akceptacji sposobu i formy pracy zarządu w tamtym okresie. Cały czas aktywny sportowo – na 10 km biega 35 minut (48 lat).

 

 

7. Marcin Słoma – rocznik 1968, były kolarz zawodowy, trener Marii Cześnik – uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Londynie

 

ms1

 

Startował również w triathlonie, duathlonie i crosstriathlonie już po rozpoczeciu kariery trenerskiej. Kandydował na Prezesa Polskiego Związku Triathlonu otrzymując 12 głosów. Wybrany przez swoich kolegów na Trenera Roku 2012 w plebiscycie Akademii Triathlonu, nagrodzony podczas corocznej Konferencji Triathlon 3xTAK. 

 

 

8. Adrian Szczepański –  26 lat, w triathlonie od 1999 roku. Pierwszy start w 2000 roku. Od 2002 w Kadrze Narodowej aż do 2010 roku. Pierwszy w historii medal mistrzostw Europy w triathlonie wraz z Piotrem Grzegórzkiem i Mateuszem Kowalem w stracie sztafetowym. 

 

 

Adrian Szczepanski

 

 

Mistrz Polski Juniorów z 2005 roku , Mistrz Polski Seniorów 2008 rok Triathlon MTB oraz wiele medali mistrzostw Polski na niższym stopniu. Magister Wychowania Fizycznego, licencjat z fizjoterapii, trener pływania II klasy, pelni funkcje prezesa i trenera klubu sportowego IRONMAN C/S POLSKA. 

 

9. Michał Szłapka – wiceprezes do spraw sportowych i szef wyszkolenia w PZTri

 

 szapka

 

Na zdjęciu z zawodniczką Aleksandrą Antkiewicz. Michał Szłapka jest prezesem Śląskiego Okręgowego Związku Triathlonu i trenerem w klubie AZS AWF Katowice i w Szkole Mistrzostwa Sportowwego w Raciborzu. Był trenerem kadry narodowej w latach 2005-2008. W latach 90-tych zawodnik – dystans Ironman. Jego rekord życiowy to wynik z Roth 9:19:47. 

 

 

10. Bogusław Tołwinski – 45 lat, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu. Trener i zawodnik MKS”TRUSO” od 1994 roku.

 

 

Boguslaw Tolwinski

 

Od 15 lat współorganizuje SPORT POZYTYWNY w Polsce, którego fundamentem stała się filozofia Kalos Kagathos ”Piękny i dobry”. Główną ideą tej filozofii jest równomierny rozwój ciała i ducha oraz życie w szeroko rozumianym umiarze. Z zamiłowania jest pedagogiem i psychologiem. Ukończył 5 Ironmanów (11h16’ ) oraz ponad 150 innych triathlonów. Nadal trenuje. 

 

 

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Witam.
    Cieszę się że w zarządzie znaleźli się panowie Barszowski, Sanecki, Szłapka, ci ludzie gwarantują rozwój dyscypliny. Życzę wytrwałości w budowie solidnego związku.

  2. Trzymam kciuki aby nowy Zarząd dobrze współpracował! Czas na konkrety i promocję. Życzę owocnej współracy! W ciągu 3 lat polski triatlon mocno się wypromował i osiągnął tyle co nigdy od jego początku:( W progrsji duża zasługa Łukasza Grassa oraz Herbalife’u oraz Ambasadorów!
    Jeśli Panowie będą WSPÓŁPRACOWAĆ i myśleć o rozwoju tej pięknej dyscypliny to będzie dobrze:) Wierzę, że stworzycie Dobry,Czysty i Bardzo Sportowy Związek. POWODZENIA!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,784ObserwującyObserwuj
20,200SubskrybującySubskrybuj

Polecane