Przygotuj się do startów z Vitarade®!

Vitarade® to najnowsza linia wysoko zaawansowanych odżywek dla sportowców wyczynowych firmy FA Engineered Nutrition opracowana z myślą o szczególnych wymogach żywieniowych podczas intensywnych i długotrwałych treningów oraz zawodów. W celu zapewnienia najwyższej jakości produktów cała linia została oparta o wysokiej jakości składniki, w tym opatentowane w Szwecji wysokocząsteczkowe węglowodany znane pod popularną nazwą Vitargo®. W trosce o wysoką skuteczność produktów specjaliści FA Engineered Nutrition tworząc linię Vitarade® oparli się o najnowsze badania kliniczne z zakresu żywienia i suplementacji sportowców oraz doświadczenia z zakresu technologii produkcji największych producentów odżywek dla sportowców w Europie. Ponadto, to co szczególnie wyróżnia linię Vitarade® to fakt, iż została stworzona we współpracy z profesjonalnymi sportowcami, dzięki czemu produkty mogą być efektywnie wykorzystane w różnych sytuacjach treningowych oraz długotrwałych zawodach sportowych.

 

Wysokocząsteczkowe węglowodany Vitargo® w Vitarade®


Vitargo® to popularna nazwa dla wysokocząsteczkowych węglowodanów otrzymywanych ze skrobi jęczmiennej, których produkcja została opatentowana w Szwecji. Pierwotnie szwedzki producent nadał swojemu produktowi nazwę Vitargo® i to właśnie z tą nazwą wysokocząsteczkowe węglowodany kojarzone są już od ponad 10 lat. Węglowodany o wysokiej masie cząsteczkowej swoją strukturą przypominają cząsteczkę glikogenu, co nadaje im charakterystyczną lepkość po rozpuszczeniu gwarantując jednocześnie wysoką skuteczność w energetycznym wspomaganiu sportowców. To właśnie dzięki swojej strukturze, wysoko cząsteczkowe węglowodany uwalniają cząsteczki glukozy z łańcuchów bocznych już w pierwszych minutach po ich spożyciu, a efekt ten jest długotrwale utrzymywany poprzez dalsze uwalnianie glukozy z łańcucha głównego. Ponadto wysoka masa cząsteczkowa powoduje, iż węglowodany o złożonej budowie posiadają niską osmolalność, a płyny na nich bazujące są hipotoniczne i szybko nawadniają organizm. Co więcej, skuteczność wysokocząsteczkowych węglowodanów we wspomaganiu sportowców została potwierdzona przez niezależne badania naukowe, które wykazały m.in. iż szybciej opróżniają żołądek (Aulin i in., 2000a) oraz szybciej odbudowują zapasy glikogenu mięśniowego (Aulin i in., 2000b) w porównaniu do maltodekstryn czy cukrów prostych, na których oparte są tradycyjne odżywki sportowe.

graph3 

W badaniach wykazano również, iż węglowodany wysokocząsteczkowe zwiększają tempo regeneracji glikogenu pozwalając na skuteczniejsze wykonanie kolejnych sesji treningowych (Stephens i in., 2007), co ma szczególne znaczenie w sytuacjach, gdy treningi odbywają się kilka razy dziennie.

 

graph2jpg

 

Linia Vitarade® została oparta właśnie o opatentowane w Szwecji wysokocząsteczkowe węglowodany Vitargo®, stąd też oznaczenie „fueled by Vitargo” oraz logo szwedzkiego patentu na opakowaniach produktów, którym mogą posługiwać się jedynie firmy posiadające licencję szwedzkiego producenta. To, co odróżnia Vitarade® od „klasycznego” Vitargo® to inny dobór składników, dzięki czemu Vitarade® wyróżnia się szerszą gamą smaków oraz lepszą rozpuszczalnością. Napoje Vitarade® przygotowywane zgodnie z zaleceniem producenta dobrze rozpuszczają się już w zwykłym bidonie, co znacznie ułatwia ich wykorzystanie. Ponadto, formuły batonów i żeli Vitarade® zostały oparte o wyniki najnowszych badań naukowych z ostatnich kilku lat i znacznie różnią się od produktów sygnowanych „klasyczną” nazwą Vitargo®. Vitarade® jako jedyna linia na rynku wprowadziła 3-stopniową formułę żeli energetycznych, których wykorzystanie uzależnione jest od czasu ich spożycia przed, w trakcie i po zakończonym wysiłku fizycznym. Ponadto, unikalna TRIPLECARB FORMULA zawarta w żelu Vitarade® Energy Gel zapewnia maksymalnie szybkie i efektywne działanie podczas nawet najcięższych sesji treningowych. Trzy różne rodzaje węglowodanów wchłaniane są poprzez różne rodzaje transporterów w jelicie, dzięki czemu TRIPLECARB FORMULA minimalizuje efekty uboczne po spożyciu żeli nawet podczas najcięższych zawodów czy sesji treningowych.

Triplecarbjpg

 

Poznaj produkty linii Vitarade®

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Nie testowałem jeszcze tego Vitarade ale na Vitargo jadę już nie pierwszy rok i rzeczywiście jest godne polecenia

  2. W pakiecie startowym otrzymywanym podczas Półmaratonu Św. Mikołajów znajdowały się ww. żele, 3 różne (czerwony, niebieski i żółty) do zastosowania przed, w trakcie i po wysiłku.
    Przed i po treningu/zawodach dałyby radę, ale w trakcie? Te żele są tak gęste, że potrzeba naprawdę sporo cierpliwości i płynów, żeby cały wciągnąć nie zaklejając sobie przy tym gardła. Szkoda czasu moim zdaniem.

  3. „70% szybsza resynteza glikogenu mięśniowego po spożyciu Vitargo!”… 70% szybsza niż…? W artykule zabrakło chyba napisu „Reklama – i po reklamie”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,471ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane