Tak 62-latek bił rekord świata w popularnym “planku”. Ostanie 10 sekund! Aktualizacja

0

George Hood, 62-latek, który ustanowił w lutym 2020 roku rekord świata w najdłużej utrzymanej pozycji “deski” (popularny plank), właśnie opublikował na swoim facebooku film z ostatnich kilkunastu sekund tego wyczynu.

15 lutego George Hood odzyskał rekord Guinnessa utracony w 2016 roku, wytrzymał w pozycji deski 8 godzin, 15 minut i 15 sekund.

Tak wyglądały ostatnie sekundy bicia rekordu świata.

62-year-old George Hood sets world record for longest held prank

62-year-old George Hood, former U.S. Marine, set the world record for longest held plank. The previous record was 8 hours and 1 minute.UNREAL ? (via hood4663/Instagram)

Gepostet von SportsCenter am Dienstag, 25. Februar 2020

George Hood to były żołnierz Marynarki Wojennej. Już w 2016 roku próbował odzyskać rekord, ale lepszym okazał się Mao Weidong z Chin, który wytrzymał w pozycji deski 8 godzin, 1 minutę i 1 sekundę. Hood stwierdził wtedy, że zrobi wszystko, aby poprawić rekord Guinnessa. W ostatnim czasie trenował średnio 7 godzin dziennie, przez 18 miesięcy.

W rozmowie z CNN Hood dodał:

“Ćwiczyłem 4-5 godzin dziennie w pozycji deski, robiłem też 700 pompek dziennie i 2 tysiące przysiadów dziennie (w zestawach po sto). Na górne partie ciała i biceps robiłem około 300 powtórzeń dziennie. Podczas bicia rekordu myślami wracałem często do swoich synów i cały czas słuchałem rockowej muzyki  (m.in. Van Halen i “Du Hast” zespołu Rammstein).”

Na zakończenie, kiedy padł już rekord świata, Hood uczcił go, robiąc 75 pompek!

Rekord kobiet należy do Dany Głowackiej z Kanady (kanadyjka polskiego pochodzenia), która w ubiegłym roku utrzymała “deskę” przez 4 godziny, 19 minut i 55 sekund.

Warto podkreślić, że 62-latek, według klasyfikacji WHO, łapie się już do kategorii “Starość wczesna – wiek podeszły”, czyli 60-74 lata. Pamiętajmy jednak, że to tylko statystyka, a fizycznie i mentalnie można uciekać od takich klasyfikacji . O tym jak dbać o szybkość i siłę między innymi w triathlonie, pisał w swojej książce Joe Friel: “Szybkość i siła po 50-tce”.

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here