Sezon na indoor triathlon? W Bydgoszczy możesz wystartować pod dachem

Ruszył kolejny sezon Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM. To cykl 6 zawodów indoor triathlon odbywających się od listopada 2023 do maja 2024. W tym roku zawodników czeka drobna zmiana w dystansach.

ZOBACZ TEŻ: Marzną ci palce u rąk i stóp podczas jazdy na rowerze na zewnątrz? Jest rozwiązanie!

Uczestnicy mają do pokonania 300 jardów pływania (czyli nieco ponad 274 m), 8 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Dystans kolarski z ubiegłych lat został skrócony o 2 km ze względu na uwagi zawodników.

Jak wygląda indoor triathlon w Bydgoszczy?

Wyścig zaczyna się w basenie Astoria Bydgoszcz – zawodników czeka 12 długości, po dwie osoby na każdym torze. Starty do 20 minut na 9 torach. W pozostałej części basenu można w tym czasie przeprowadzić rozgrzewkę. Podczas przygotowań jest też dostępny rower stacjonarny – to dobra okazja do zapamiętania najlepszych dla siebie ustawień.

Po wyjściu z basenu zawodnicy zbiegają do sali rowerowej przez hall i schody i zajmują dowolny z 22 dostępnych rowerów stacjonarnych. Podczas etapu kolarskiego trzeba dostosować ustawienia sprzętu i przejechać 8 km. Jak zaznaczają organizatorzy – lepiej nie przestawać pedałować. Licznik zresetuje się po 15 sekundach przerwy.

źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon/Facebook

Ostatnia część to bieg na bulwarach przy Brdzie – jedyny zewnętrzny etap zawodów. Triathloniści mają tu do przebiegnięcia 3 pętle o długości ok. 1 km.

Rywalizacja może ograniczyć się do jednego spotkania lub obejmować kilka spotkań. Ci, którzy wezmą udział w przynajmniej 3 wyścigach indoor triathlon, powalczą w łącznej klasyfikacji cyklu.

Zawody odbywają się:
1. 25 listopada
2. 20 stycznia
3. 24 lutego
4. 23 marca 
5. 13 kwietnia
6. 11 maja

Dokładne informacje na temat regulaminu i zapisów można znaleźć na stronie Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,538ObserwującyObserwuj
444SubskrybującySubskrybuj

Polecane