Trzecia odsłona cyklu Elemental Tri Series już w niedzielę w Blachowni!

Przed nami kolejna edycja zawodów z cyklu Elemental Tri Series 2016. W najbliższą niedzielę zawodnicy będą ścigać się w Blachowni koło Częstochowy na jednym z trzech dystansów: olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,2 km – 10 km – 2,5 km). Dla najmłodszych zawodników organizatorzy przygotowali zawody biegowe Elemental Kids.

 

Do Blachowni, która jako miasto gospodarz debiutuje w cyklu, zgłosiło się już ponad 500 zawodników. Wśród nich znajdują się jedni z najlepszych polskich triathlonistów, którzy będą ścigać się w ramach Pucharu Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim. Na listach startowych widnieje nazwisko między innymi Tomasza Marcinka, który po dwóch edycjach w Olsztynie i Augustowie prowadzi w klasyfikacji generalnej PP. Swój udział w Elemental Tri Series Blachownia potwierdzili także aktualny Mistrz Polski na dystansie sprinterskim Mateusz Rak, ponadto srebrny medalista Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim Kacper Stępniak oraz Filip Przymusiński, Kamil Damentka, Maciej Bodnar, Paweł Najmowicz czy Małgorzata Szczerbińska, zawodniczka kadry narodowej oraz vice Mistrzyni Polski seniorów na dystansie sprinterskim i olimpijskim w 2015 roku.

 

maratomaniaOlsztyn-00105

 

„W ramach Pucharu Polski w Triathlonie najlepsi polscy zawodnicy mają okazję rywalizować nie tylko o prestiż i uznanie, ale także o nagrody finansowe. Z kolei dla młodych triathlonistów jest to doskonała okazja, by stanąć na linii startu z członkami Kadry Narodowej i zebrać cenne doświadczenie” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

Centrum imprezy ze strefą zmian, expo i biurem zawodów zlokalizowane będzie nad Jeziorem Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska będzie szybka i płaska. Bieganie odbędzie się w okolicy jeziora, w którym wcześniej pływali zawodnicy, a także zostanie przeprowadzone wokół przepięknych stawów w Blachowni. Jako pierwsi wystartują najmłodsi w ramach zawodów biegowych Elemental Kids. Dzieci i młodzież będą miały do wyboru jeden z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) lub 1000 m (12-15 lat). Równo o godzinie 11:00 nastąpi start dystansu supersprinterskiego. Ścigający się w ramach Pucharu Polski rozpoczną rywalizację o godzinie 11:55, a tuż za nimi wystartują zawodnicy na dystansie olimpijskim.

 

maratomaniaolsztyn-00300

 

„Elemental Kids to nie jedyne atrakcje, które przygotowaliśmy dla dzieciaków. Będą mogły one skorzystać z bezpłatnej strefy rodzinnej firmy Beko, w której znajdą dmuchaną zjeżdżalnię, basen z kulkami czy bezpłatny popcorn. Zapraszamy wszystkie dzieci do spróbowania swoich sił w biegach, na które mamy jeszcze wolne miejsca” – dodał Szołowski.

 

Cały czas można zapisywać się na zawody Elemental Tri Series Blachownia. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane