Olejniczak Prezesem PZTri, stary Zarząd bez absolutorium!

Wojciech Olejniczak został nowym Prezesem Polskiego Związku Triathlonu. Europoseł (SLD) stanął do walki z Iwoną Guzowską i Marcinem Słomą i wygrał w tajnym głosowaniu Delegatów uzyskując 23 głosy. Marcin Słoma zdobył 12 głosów, a Iwona Guzowska 9. Wojciech Olejniczak wygrał w pierwszej turze, głosowanie jest ważne. Dodajmy, że chwilę wcześniej delegaci nie udzielili absolutorium staremu Zarządowi. 

 

W nowym Zarządzie zasiądą: Filip Przymusiński, Paweł Barszowski, Jan Gulczewski, Adrian Szczepański, Bogusław Tołwiński, Michał Szłapka, Jan Kaliber, Marcin Słoma, Marek Sanecki, Tomasz Kowalski. 

 

Przed głosowaniem kandydaci mieli możliwość zaprezentowania swojej sylwetki. Nowy Prezes już przed rozpoczęciem Walnego Zgromadzenia przekonywał do siebie delegatów organizując na godzinę przed Walnym spotkanie, na które zaprosił wszystkich chętnych. Podczas swojego oficjalnego wystąpienia posłużył się multimedialną prezentacją, omawiając zarówno obecny stan polskiego triathlonu, jak i snując swoją wizję na przyszłość. Jak wynika z nieoficjalnych informacji AT, wystąpienie zrobiło na delegatach spore wrażenie, a nasi rozmówcy mówią, że było bardzo dobre.

 

Nowy Prezes podziekował staremu Zarządowi za ostatnie lata funkcjonowania i rozpoczął swoje wystąpienie od wskazania słabych punktów działalności PZTri. Podał przykład siatkówki jako dyscypliny i organizacji związku, na której można się wzorować. Wskazał na brak długofalowej strategii działania PZTri oraz systemowego szkolenia, słabej organizacji i ograniczeniu sukceców sportowych.

 

oleniczak wybory2

 

Rozwiązanie istniejących problemów skoncentrował do kilku zagadnień, m.in.:

1. Szkolenia młodzieży i młodzików, monitorowania ich postępów i systemowego, przemyślanego szkolenia.

2. Kadra Narodowa – system szkolenia, wyznaczenie trenerów od seniorów, kadry juniorskiej, U23 Kobiet i Mężczyzn, stworzenie Rady Trenerów.

3. Sponsoring – znalezienie sponsora strategicznego, współpraca z Okręgowymi Związkami, a przede wszystkim poszerzenie ich kompetencji, czyli decentralizacja i uniknięcie sytuacji, w której o wszystkim decyduje Prezes PZTri.

4. Okrągły stół środowiska triathlonowego, ustalenie wspólnego kalendarza zawodów komercyjnych i pod patronatem Związku, budowanie relacji z PKOlem i Ministerstwem Sportu, zwiększenie imprez triathlonowych na różnych dystansach.

5. Media i zwiększenie imprez na różnych dystansach oraz poprawa organizacji zawodów z ramienia PZTri.

6. Zorganizowanie w sposób profesjonalny biura Polskiego Związku Triathlonu.

 

Podczas sesji pytań padło również to o finansowanie działalności Prezesa. Okazało się, że zarówno Iwona Guzowska jak i Wojciech Olejniczak zadeklarowali społeczne pełnienie funkcji. Oznacza to, że nowy Prezes będzie musiał zatrudnić w biurze osobę, która na zasadzie Sekretarza Generalnego współkierowałaby Związkiem. 

 

oleniczka wybory1

 

Tuż po wygranych wyborach rozmawiałem z Wojciechem Olejniczakiem. Nowy Prezes PZTri powiedział, że dopiero teraz zaczyna się prawdziwa walka o zbudowanie nowej jakości w polskim triathlonie i chce to zrobić ze wszystkimi działaczami, ponad podziałami. Zaprosił do współpracy swoich kontrkandydatów i otrzymał od nich deklarację wsparcia. Już wkrótce więcej na temat przyszłości PZTri i rozwoju triathlonu pod rządami nowych władz. 

 

 

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję , że z deklaracji w sporcie łatwiej wywiązać się niż w polityce…a praca eurodeputowanego nie będzie kolidować z nowymi wyznaniami. Życzę takiej konsekwencji jak w treningu…
    🙂 Gratuluję …..

  2. z pustego nie naleje.
    czy będzie jak w piłce nożnej?
    dużo chęci i mało efektów.

    Pan Olejniczak mógł by jako Europoseł uruchomić pomoc unijną jak robią to Niemcy na swoje treningi i zawody dzieciaków.

    Ma okazję się sprawdzić w swojej roli posiadając unijną wiedzę. na pewno wtedy będzie wtedy za co dziękować. myślę że na wsparcie trenerów i działaczy może liczyć.
    MM

    polecam linie unijne:

    Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)
    ul. Alzacka 18 / PL-03-972 Warszawa

    Tel.: +48 (0) 22 / 518 89 10 Fax: +48 (0) 22 / 616 06 62

    http://www.pnwm.org

    Cele pozaszkolnej wymiany młodzieży
    Celem naszej działalności jest integracja młodzieży z Polski
    i Niemiec. Chcemy, aby poprzez różnorodne projekty młodzi ludzie poznali się i doświadczyli życia codziennego w kraju sąsiada. Takie przeżycia prowadzą często do przedłużenia znajomości po wspólnym projekcie – do prywatnych odwiedzin, korespondencji mailowej itp. – i o to właśnie chodzi!

    Kryteria uzyskania dofinansowania
    Formalne:
    Uczestnicy są w wieku od 12 do 26 lat (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy udział młodszych osób).
    Projekt wymiany trwa co najmniej cztery i co najwyżej 28 dni wspólnie realizowanego programu.

  3. Gratulację dla Prezesa. Życzenia zdrowia i sukcesów, rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce. Prezes usportowiony więc tym lepiej bo czuje temat też od praktycznej strony, chociaż ta funkcja to chyba sztuka zarządzania, fajnych idei i wprowadzania ich w życie. Tylko tak jakoś z jednym mam problem. Może czegoś nie rozumiem, ale wydaje mi się, że jak się za coś zabierać to po całości. Zwłaszcza, jeśli chodzi o dyscyplinę, która z jednej strony wiele lat cierpiała biedę a w ostatnim, krótkim czasie nabiera rozpędu i może się fajnie rozwinąć w Polsce. Więc jak tu godzić obowiązki posła PE i Prezesa PZTri? To jest takie trochę tu, trochę tam. Dla mnie to jest niepoważne. Ale jestem mimo to pierwszym kibicem nowego Prezesa i wierzę, że rozbuja ten „wózek”! Będzie jednym z tych, którzy będą krzewić kulturę sportu u nas w kraju. Powodzenia Prezesie !!!

  4. Gratulacje!! Oby tylko obowiązki europosła nie przeszkodziły w skutecznym kierowaniu związkiem. Wierzę w Pana! Zyczę powodzenia!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,656ObserwującyObserwuj
451SubskrybującySubskrybuj

Polecane