7 godzin 35 minut 14 sekund to czas Roberta Wilka Wilkowieckiego ustanowiony w „domowym Ironmanie”. Najszybszy polski zawodnik elity na dystansie Ironman chciał tym razem pokonać magiczną dla siebie granicę 8 godzin na dystansie Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu). Do tej pory poniżej 8h na mecie nie zameldował się jeszcze żaden polski triathlonista. Wyjątkowo, z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19, Robert realizował wyzwanie w domowych warunkach.
Pływanie odbywało się w basenie z przeciwprądem, jazda na rowerze na trenażerze i aplikacji Zwift, a bieganie na bieżni elektrycznej.
To niecodzienne wydarzenie odbyło się 23 maja 2020 roku we Wrocławiu. W trakcie bicia rekordu prowadzona była zbiórka pieniędzy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu. Uzbierano ponad 20 tysięcy złotych i to jest na chwilę obecną ogromna kwota wspierająca działania Fundacji. Co istotne, zbiórka trwa do końca weekendu, czyli jeszcze można dołożyć swoją cegiełkę.
Posłuchaj wywiadu z Robertem Wilkowieckim. Dowiesz się z niego, jak „Wilku” radził sobie z kryzysami, co jadł i pił, z jaką mocą jechał na rowerze 180km i z jaką prędkością biegł maraton?
PRZESŁANIE PROJEKTU IRONWOLF PL8H
Tylko wyczyny Mistrza, jego realne, prawie nadludzkie dokonania, poparte głosami specjalistów, autorytetów i osobowości sportowych mogą przekonać wielu ludzi do słuszności wybranej przez niego drogi.
A drogą tą jest życie w sporcie i ciągłej aktywności, dążenie do doskonałości poprzez konsekwencję, wytrwałość i cierpliwość w treningu, przez otwartość umysłu, serca i świadomość ciała. I co najważniejsze – życie z pasją, radością i w zdrowiu!
CEL EVENTU
- w domowych warunkach pobicie rekordu na pełnym dystansie Ironman
- REKORD POLSKI ustanowiony przez Roberta Wilkowieckiego, na zawodach IM Barcelona 2019, 8h06’45”)
- pokonanie granicy 8 godzin w warunkach domowych,
- najszybszy człowiek na kilkunastu metrach kwadratowych
- zbiórka na Fundację FIZJOTRITERAPIA, pomagającą niepełnosprawnym dzieciom pragnącym uprawiać sport
- popularyzacja aktywnego stylu życia, zdrowia i bezpiecznego funkcjonowania w sporcie
- promocja Wrocławia, jako miasta przyjaznego osobom aktywnym i aspirującego do tytułu Polskiej Stolicy Sportu
KIM JEST ROBERT „WILKU” WILKOWIECKI
Czynny zawodnik elity triathlonu, wielokrotny reprezentant Polski na zawodach mistrzowskich organizacji Challenge Family oraz World Triathlon Corporation (IRONMAN).
- Lider COLNAGO TRI Team
- . aktualny Mistrz Polski na dystansie ½ IronMan,
- . posiadacz obecnego rekordu Polski na pełnym dystansie IM (8h06’45”)
- . wielokrotny Mistrz i medalista Mistrzostw Polski w pływaniu
- . reprezentant Kadry Narodowej w pływaniu
Stworzony do pracy z ludźmi, otwarty, empatyczny, pomocny, wyrozumiały, jak nikt dzieli się sobą i swoją energią. Potrafi wesprzeć, pokierować i zmotywować swoich podopiecznych, będąc dla nich inspiracją. www.robertwilkowiecki.pl
FUNDACJA FIZJOTRITERAPIA
Fundacja powstała w 2018 roku z inicjatywy pasjonata, społecznika, fizjoterapeuty i sportowca Łukasza Malaczewskiego, by walczyć o lepszą przyszłość niepełnosprawnych dzieci. Dzień po dniu celem fundacji jest szukanie sposobów, by na ich ustach gościł uśmiech i żeby choć na chwilę dzielne dzieciaczki zapomniały o żmudnej rehabilitacji.
FizjoTRIterapia angażuje się w niezliczoną ilość działań sportowych, inspiruje innych, pokazuje że warto pomagać i spełniać marzenia dzieci. Na zaproszenie Jerzego Górskiego (Mistrza Świata w podwójnym IM z 1990 roku), fundacja współorganizowała w 2019 roku Memoriał Jasia Kmiecia – pierwszy w Polsce, Europie i na Świecie triathlon dla niepełnosprawnych dzieci! W triathlonie wzięło udział 14 duetów składających się z niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów.
www.facebook.com/fizjoTRIterapia
IDEALNE MIEJSCE, PRO livestream TV
Przestronna i wielofunkcyjna przestrzeń na wrocławskim Ołtaszynie, idealna do ustanowienia nowego rekordu Roberta. Profesjonalna transmisja najwyższej jakości z udziałem wozu transmisyjnego i 5 kamer.