Armstrongowi zabroniono startu w Ironman Nicea!

Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France Lance Armstrong, oskarżony przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) o stosowanie niedozwolonych środków, nie będzie mógł wystartować 24 czerwca w zawodach triathlonowych w Nicei!

Taką wiadomość przekazała rzeczniczka zawodów Ironman France. Delphine Vivet powiedziała: „Nasze przepisy stanowią, że sportowiec, przeciwko któremu toczy się postępowanie dyscyplinarne, nie może stanąć na starcie”. 

Armstrongowi, który karierę kolarską zakończył w ubiegłym roku i przerzucił się na triathlon (a w zasadzie do niego wrócił) grozi dożywotnia dyskwalifikacja. Przypomnijmy, że w tym roku Armstrong już dwukrotnie wygrywał w zawodach  Ironman 70.3 (Hawaje i Floryda), a start w Nicei chciał potraktować jako próbę kwalifikacji na Hawaje. Amerykanin wynajął nawet willę w Cap d’Ail niedaleko Nicei, aby spokojnie i w odpowiednich warunkach przygotowywać się do zawodów.

ŚLEDZTWO ANTYDOPINGOWE. ARMSTRONG NA CELOWNIKU

USADA wszczęła procedurę dyscyplinarną w środę, prawie cztery miesiące po umorzeniu przez prokuraturę w Los Angeles śledztwa przeciwko Armstrongowi. Agencja oskarżyła go o stosowanie dopingu w latach 1996-2011. We Francji przechowywane są próbki krwi i moczu Armstronga. Te, które pobrano podczas jego pierwszej zwycięskiej „Wielkiej Pętli” w 1999 roku, miały zawierać ślady erytropoetyny (EPO), o czym informował dziennik „L’Equipe” w 2005 roku. 41-letni dziś Armstrong zawsze stanowczo odrzucał te oskarżenia. Oto jego ostatnie oświadczenie zamieszczone dwa dni temu m.in. na Twitterze.

Poniżej zamieszczamy również oficjalny list USADA m.in. do Armstronga.

LIST

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z @ p. Opcja może, podobno, prawdopodobnie, ponoć jest nie do zaakceptowania. Bo jeśli Agencja się myli? _______ Nicea or muerte! dla Armstronga brzmi teraz nad wyraz dobitnie. Bo muerte sportowe i wykluczenie z grona zawodników to najgorsza z kar 🙁

  2. hmm….szkoda, że nigdy się nie dowiemy,czy jest Bubką, Messim czyli fenomenem w wybranej dyscyplinie? Czy też fenomenalnym aptekarzem? Jeśli aptekarzem, to jako kibic jestem pod dużym wrażeniem jego diety, suplementacji i ……..majstersztyku doboru dopalaczy w odpowiednim miejscu i czasie. Jednak jako zawodnik, NIGDY nie chciałbym z nim startować w jednych zawodach!

  3. Wielka szkoda… trasa kolarska jest „mocno pofałdowana” więc miałby szansę nawet wygrać. IM Nicea wiele traci. To ciekawe, że Francuzi nie respektują wielu „amerykańskich” praw, także tych międzynarodowych a tutaj szybko ponieśli rączkę. Czyżby opóźniona „zemsta” za to że wygrał ich święty tour i to siedem razy ? 🙂 go go go Lance !

  4. Nie rozumiem, skoro w jego krwi wykryto EPO to dlaczego wtedy go nie zdyskwalifikowali? I Armstrong nie da kolejnego popisu formy bo „ponoć/podobno”. Zawsze myślałem że w badaniach laboratoryjnych wynik może być tak lub nie, że nie ma opcji „może” 😀

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze