Bądźcie jak Przechlewo, Malbork i kilku innych

Organizacja imprez sportowych to wyzwanie nie tylko logistyczno – organizacyjne ale też a może przede wszystkim finansowe. Triathlon tanim sportem nie jest nie tylko dla uczestników. Nie jest też łatwym do organizowania, co pokazuje ilość imprez odwołanych. Nie wszystko jednak jest przeliczalne na pieniądze a często wystarczy odrobina wyobraźni, żeby impreza była zorganizowana w sposób bardziej przyjazny dla uczestników.

Wolontariusze

Jak mają doświadczenie lub osobowość do tego typu działalności to tworzą nie tylko wspaniałą atmosferę ale też są „assetem” wybijającym imprezę na inny poziom. Przeszkoleni, uśmiechnięci, wyrozumiali i pomocni choć na pewno zmęczeni.

Organizacja stref zmian

Temat rzeka ale chciałbym tylko kilka punktów odhaczyć i mam świadomość, że każdy system wymaga trochę innych rozwiązań.

Czy problemem jest ustawienie kilku słupków i taśm w taki sposób by wymóc kierunek ruchu na trasę rowerową i na biegową? Nie każda impreza ma po lewej stronie wielki zamek krzyżacki jako punkt orientacyjny 😀 Są imprezy gdzie można było się pomylić i zamiast biec na pętle to udać się od razu w stronę mety a np.: w Przechlewie wszystko było poukładane mega profesjonalnie. Mała różnica a cieszy amatora.

Podobnie z systemem workowym. Czy naprawdę problemem jest zamówić 3-4 wieszaki i mieć totalny spokój w strefie zmian. Może trzeba „żydzić” i przygotować tylko 2 a potem ludzie szukają w nerwach swoich worków, które do tego są poprzekładane. Jedna i druga wersja oczywiście wystarczy ale komfort zupełnie inny. Nie wiem, który system jest tańszy, workowy czy pudełkowy. Każdy z nas ma również swoje preferencje.

Trasy

Domierzenie właściwe trasy i przekazanie informacji o realnych wielkościach uczestnikom przewijało się w ostatnich dwóch miesiącach tyle razy, przy okazji niemal wszystkich imprez, że już nie będę o tym pisał. Historia.

Sezon już się niemal kończy choć to stwierdzenie nie do końca prawdziwe dla ludzi, którzy swoje starty „A” zaplanowali między innym na https://castletriathlon.com/  lub http://triathlonstrykow.pl oraz oczywiście dla NICH 😀  https://akademiatriathlonu.pl/lista-startowa-polakow-na-mistrzostwa-swiata-ironman-kona-2019

Powodzenia!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze