Banan w Gdyni

Czas na ostateczną rozgrywkę … Start A – Gdynia. 9 miesięcy przygotowań. Cel cichy i przyczajony :-).Po średnio udanych dotychczasowych startach i ogólnym niezadowoleniu z siebie, postanowiłem 'morski’ 70.3 potraktować na większym luzie. Owszem założenia pozostają i są skryte i ciche ;-). Ale jedno co mam zamiar zrobić na pewno – to ostatnie 150 metrów mieć bananan na ustach i celebrować każdy przebyty metr do mety. Czego wszystkim życzę ;-).

Jak powiedzial kiedyś Kuba Bielecki na swym blogu…. cieszmy się tym triathlonem .. a więc rywalizujmy, ale w sportowym duchu czyli bez peletonów na trasie rowerowej… Bo kogo chcemy oszukac?( TAKI APEL !!!)  Radujmy się ta chwilą finiszu i spotkaniami w strefie finiszera. Do zobaczenia Plati, Robert Wodyński, Piotrze Gumiński i kogo jeszcze tam nie wymieniłem… Mój nr 1106

PS:

A propo mych przygotowań rowerowo- biegowych wywołany przez  blogowiczów:

Bład który stale popełniałem i wyszedł w Sierakowie to przesuwanie kolejności treningów. Robiłem odwrotnie w stosunku do teorii- najpierw bieg póżniej rower. Wynikało to z mych częstych startów w biegach masowych. Pora ich rozgrywania(poranki) powodowała, że rower robiłem póżniej. Stąd póżniejszy brak prędkości i mocy na rowerze

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Dołączam się do zdania Piotra Polańskiego. Bieganie po Rowerze (jeśli to nie zakładka) może zwiększać ryzyko kontuzji. Ja po kontuzjogennym roku 2013, gdzie trenowałem w systemie pływanie/rower/bieg/ zmieniłem kolejność właśnie na bieg a później rower. I rower raczej mam dobry a bieganie marne. Ja po swojej pierwszej połówce miałem dość wszystkiego. Nawet piwo mi nie smakowało po tym. Jak najbardziej życzę Powodzenia i bananów!

  2. @Kacper – z kolejnością treningów nie jestem taki pewien. Robienie roweru rano/do południa ( wskazane) i biegu popołudniu wcale nie uczyni Cię lepszym triathlonistą. Jedyną opcją są zakładki. Co ważne, bieg wcześniej oznacza, że nogi są bardziej wypoczęte i ryzyko kontuzji jest proporcjonalnie niższe. Zatem, bieg po rowerze tak i najlepiej w formie zakładki, jeżeli natomiast przerwa jest dłuższa to kolejność ma mniejsze znaczenie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane