Dobry początek roku

Jak na razie optymistycznie. Byle – Jak pisał Ludwik – dotrwać do połowy stycznia, czy tam lutego.

Na razie udaje się robić 6 treningów tygodniowo, powoli wplatając akcenty mocniejsze typu przebieżki, krótkie dwu-trzyminutówki na wysokich kadencjach na trenażarze, a w wodzie już sporo odcinków pływanych EN1 i krótkie serie – po 50m EN2. Dwa dni wypoczynkowe plus dbałość o sen pozwalają na coraz więcej.

 

A dodatkowo właśnie wrócilem z pierwszej sesji weekendowej kursu instruktora triathlonu. 19 maja egzamin i celebracja. Jak dołożyć do tego dwie połówki to mam nadzieję, że będzie się z czego pod koniec roku cieszyć. A i waga leci w dól, więc postanowienia noworoczne działają 🙂

Poprzedni artykułpodsumowanie kolejnego tyg. treningowego
Następny artykułBorówno

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Darek, jak poszukujesz kandydata do prób trenerskich i sprawdzenia planu to ja sie pisze 🙂 debiut planuje zrobić w na 1/4IM w Sierakowie lub Poznaniu

  2. Fajna sprawa! czy ten kurs to jest cykliczna 'impreza’, ile kosztuje, kto prowadzi, jacy wykładowcy/trenerzy? czy jest jakaś oficjalna strona kursu?

  3. Tak, dwa razy pływanie, dwa razy bieg, dwa razy rower. Dochodzą jeszcze jakieś siłownie, rozciągania i ogólnorozwojówka, ale tego nie liczę. Kurs – instruktor triathlonu. Chyba 12 zjazdów weekendowych w Łodzi. Metodyka treningu, plan szkoleniowy 4 letni i roczny, układania planów treningowych, technika pływania, biegu, roweru, elementy treningowe, siła, wytrzymałość, szybkość, gibkość. Plus zajęcia praktyczne na basenie, rowerach i biegowe. I wszelkie aspekty przepisów ITU wraz z pełnymi checklistami organizacją zawodów wg PZTri. I dwie prace zaliczeniowe: wytrzymałość jako fundament treningu trathlonowego oraz roczny plan szkoleniowy dla młodzieży. I oczywiście mnóóóóóóóstwo literatury, książek oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, a grono jest zacne. Korzyści będą dla nas wszystkich, ponieważ zdobytą wiedzą chętnie podzielę się na łamach AT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,039FaniLubię
1,140ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X