Triathlon Susz 2022

pt01lip10:00niedz03(lip 3)19:00PolecaneTriathlon Susz 2022

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

Susz Triathlon to jedne z najstarszych zawodów triathlonowych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1 do 3 lipca w Suszu (województwo warmińsko-mazurskie).

Susz określany jest mianem „Stolicy Polskiego Triathlonu”. To najstarsze wciąż organizowane zawody w naszym kraju. Przez lata zyskały wielkie uznanie pośród zawodników.  Polski Związek Triathlonu nagradzał imprezę wielokrotnie jako najlepsze zawody tego typu.

Susz Triathlon to także jedna z najważniejszych imprez promujących region warmińsko-mazurski. W przeszłości organizatorzy nagradzani byli za dokonania w zakresie promocji i wspierania regionu.  TVP Info, TVN24 oraz Polsat emitowały reportaże z zawodów.

Plan zawodów:

  • W sobotę (1 lipca) głównym wydarzeniem będą Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w poszczególnych grupach wiekowych (od żaków aż do AG).
  • W sobotni poranek odbędzie się SPRINT (AG – indywidualny i sztafety), a od południa SUPER SPRINT. Będzie to Puchar Polski młodziczek, młodzików, juniorek młodszych oraz juniorów młodszych oraz Mistrzostwa Polski juniorek, juniorów, U23 oraz elity.
  • Niedziela to trzeci i ostatni dzień imprezy, w którym zawodnicy oraz sztafety rozpoczną rano rywalizację na dystansie 1/2 Ironman.
Łukasz Kalaszczyński – Susz Triathlon 2021

Więcej informacji o Susz Triathlon

Pierwsze zawody odbyły się tam w 1991 roku. Był to Ogólnopolski Sprint Triathlon. W 1998 roku zorganizowano zawody rangi europejskiej. Był to Europejski Puchar Triathlonu w Suszu. W imprezie udział wzięło 250 zawodników, a relację przeprowadził Eurosport.

W 2016 roku Susz obchodził jubileusz 25-lecia organizacji zawodów triathlonowych. Zgłosiło się wtedy niemal 1900 osób, pośród których byli najlepsi zawodnicy z Polski na czele z Agnieszką Jerzyk. W 2021 roku odbyła się trzydziesta edycja imprezy.

Susz Triathlon 2019

Przydatne linki:

Czas

1 (Piątek) 10:00 - 3 (Niedziela) 19:00(GMT+02:00)