kolano i focus…

Tydzień 3-9/03

W tym tygodniu tylko pływałem: 2:50h (6.60 km).

Zrezygnowałem z biegania i roweru, żeby kolano odpoczeło. Niestety jeszcze pobolewa i ten tydzień nie zapowiada się ciekawie.

Ćwiczenie cierpliwości staje się wyjątkowo trudnym treningiem. Jeszcze jakieś pół roku temu powedziłbym: e tam to tylko tydzień, nic się nie stało…luzik, a teraz mam uczucie utraconego czasu….

Żeby nie był tak do końca stracony, postanowiłem popracować nad wzmocnieniem. Koledzy z drużyny paintballowej zaczeli stosować program ćwiczeń Focus T25 i go chwalili. Postanowiłem spróbować, czemu nie, tym bardziej, że można ćwiczyć w domu i jest to tylko 25 min. dziennie przez 5 dni, sobota wolna, niedziela- stretch. Jak bardzo się zdziwiłem tymi 25 min., które obnażyły jakim jestem leszczem…ledwo dawałem radę momentami, a to tylko marne 25 min.!!!! Pot lał się ze mnie wiadrami, mięśnie pod koniec ćwiczeń drgały i bolały… A najlepsze jest to, że na drugi dzień, nie przyszło mi do głowy, żeby odpuścić- zabawa jest przednia, a te kilkanście minut dziennie można wygospodarować.


Powiązane Artykuły

18 KOMENTARZE

  1. właśnie jestem po serii telefonów z chęcią umówienia się i wygląda na to, że prywatnie to minimum tydzień, a na nfz koniec czerwca…. zaraz chyba nastąpi samo uzdrowienie 😉

  2. o dziwo dzisiaj jest już lepiej, widzocznie potrzeba czasuuu 😉 ale wizyta i tak będzie

  3. @Plati, kolano to nieprzelewki. Idź do lekarza, nie zwlekaj! Wchodzimy w ważną część sezonu – musisz szybko to zaleczyć. Wydaje mi się, że bez chemii i rehabilitacji tracisz cenny czas.

  4. Jeśli możesz podrzuć ćwiczenia do poczytania na [email protected]. Kolano pokaż dobremu lekarzowi – drugi tydzień bólu to trochę za długo, tym bardziej, że przyczyna może tkwić gdzie indziej, jak piszą koledzy. Ciśnij wodę i trzymaj się.

  5. wiem dlatego w tym tygodniu grzecznie będę siedział na czterech literach i 'świetne’ pomysły niszczył w zarodku, no może pływanie z 8 uskutecznię 🙂

  6. Plati – ale ten cały Focus T25 to wcale nie wygląda na coś co sprzyja regeneracji kolana – przynajmniej te urywki dostępne na YT.

  7. tylko inna sprawa, że ten odpoczynek to basen i ćwiczenia, chyba musiałbym plackiem leżeć i się nie ruszać 😉

  8. Piotrek racja, odpoczynek nie przynosi efektów, jest bez zmian…. Sebastian wysłane 😉

  9. Plati – poszukaj przyczyny bólu kolana. Odpoczynek czasami nic nie daje. U mnie obecnie mam zmarnowane 2 tygodnie, a jak sie okazalo na koncu to wszystko co bolało w kolanie i nodze szło z kręgosłupa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze