Kolejne nowości” treningowe….”

       Jako, że w tym roku chciałem się skupić głównie na poprawie wytrzymałości i siły, czyli w moim wykonaniu oznacza to, najwięcej jak się da i mocno. To jest tak zwana „polska myśl szkoleniowa’, najlepiej tą „filozofię’ opisuje ten filmik:

W końcu biegnąc maraton na IM noga jest już zmęczona 😉

Nadmienię, tylko aby tych nowości nie brać zbyt poważnie, powiem jak Mkon, jestem januszemtriathlonu i dużo rzeczy robię na wyczucie. |Co, mam nadzieję, zadziała na mnie nie koniecznie będzie działało na innych. Opatrzone jest więc dopiskiem, nie róbcie tego sami w domu, bez konsultacji z lekarzem.

      Przechodząc do meritum, przedstawi nowości w każdej z dyscyplin.

1.       Pływanie tutaj mam najmniej do zaoferowania. W tym roku raczej pływam mało, 4-6km tygodniowo, głównie same ręce + guma na nogach, na zmianę z odcinkami gdzie pracują same nogi (różne style). Ulubiony trening 6x500m (3xRR_3xNN).

2.       Rower to skupienie się na kadencji, chcę ją ponieść do 80-85. W tym celu robię treningi, nie za długie ok. 90′, ale dające w kość.  Jazda powyżej 90rpm na twardym przełożeniu 1′ na 1′ przerwy i takich 20 serii.

No i oczywiście siła, a jak siła to albo dłuższe jazdy (oś_blat) i krótka przerwa  albo podjazdy, a jak nie mam czasu pojechać gdzieś na górki to zakładam obciążniki

 

obciniki

 

3.       W bieganiu koła nie wymyślę, więc i tutaj podbiegi są w „cenie’ ewentualnie zamiennik w postaci obciążników, w lecie nie biegam z oponą 😉 Dodatkowo postawiłem też na zwiększenie szybkości, więc staram się robić sporo akcentów progowych oraz różnego rodzaju skipów.

 

4.      Nowością jest też to, że zwiększyłem liczbę masaży oraz sauny, dodatkowo często się rozciągam (praktycznie po każdym treningu 4-6min) i roluję. Regeneracja ważna sprawa, no i często też śpię w kompresji.

 

     Niby wszystko oczywiste i proste, ale jakoś wcześniej mniej tego typu rzeczy robiłem. Zobaczymy czy obrana droga przyniesie efekty, start kontrolny już nie długo, Radków nadchodzę….

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze