Paliwo to podstawa

Czy odpowiednie odżywianie sportowe ma sens? Przez pare lat treningu zastanawiałem się nad tym, bo przecież jak tu zrezygnować z tych pysznych hamburgierów, czekoladek, ciasta babci i innych przysmaków, na których samą myśl chce mi się odejść od kompa i spenetrować lodówkę…

 

Ostatnio poczytałem trochę na ten temat i w związku z rozpoczęciem nowego sezonu przygotowań zacząłem jeść mniej przetworzone produkty, więcej pić izotoników i stosować suplementacje witaminami i bcaa. Oczywiście czasami zdarzy się wciągnąć jakiegoś fastfooda, ale to raczej rzadko…

 

Jesli macie ochotę poczytać trochę na temat działania różnych składników pokarmowych na dietę sportowca to polecam artykuły na poniższej stronie, znalazłem tam dużo przydatnych wskazówek jak jeść, co jeść i ile jeść…:
http://www.olimp-supplements.com/?p=7&m=51

 

Może znacie ciekawe książki na temat odżywiania? Ja czekam na publikacje ksiązki Matta Fitzgeralda (’Waga startowa’), która powinna ukazać się w połowie Grudnia. Gość ma podobno duże doświadczenie na temat biegania, triathlonu i kolarstwa. Może być ciekawie…

 

Pozdrawiam,

Kacper
Olimpius.PL

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Sprawdź książki o paleodiecie, którą zaleca Friel szczególnie triathlonistą długodystansowym: 'Paleodieta dla aktywnych’-L.Cordain, J.Friel 'Paleodieta’-R.Wolf poza tym warte uwagi są: 'Waga startowa’- M.fitzgerald 'Żywienie w Sporcie. Kompletny Przewodnik ’-A.Bean oraz wspomniane wcześniej 'Dietetyczne i suplementacyjne wspomaganie procesu treningowego’. Jako, że jestem dietetykiem sportowym w razie pytań chętnie odpowiem

  2. Super, dzieki:) Zacznę od tej drugiej. Od jakiegoś czasu wciągam lepsze jedzenie i widzę poprawę… Więcej pełnoziarnistych produktów, trochę błonnika, surowych owoców, bakalie… To ma dobre przełożenie na energetykę organizmu i wcale nie kosztuje więcej od fastfoodów. Ps. Dzisiaj nie mogłem się oprzeć czekoladowemu bałwankowi… Jeszcze mam całą torebkę tych pysznych słodkości. Wszystko przez brodatego…

  3. 'Praktyczny podręcznik dietetyki’ M. Jarosza – kompendium wiedzy o dietetyce, dobra książka żeby zacząć od podstaw, niestety nie została wprowadzona na rynek. Jest wysyłana tylko do bibliotek uniwersytetów i szkół wyższych. 'Dietetyczne i suplementacyjne wspieranie procesu treningowego’ – to bardziej Cię zainteresuje. Znam też wiele innych, ale te dwie pozycje świetnie się uzupełniają i są wystarczające na początek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,391ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze