Pierwsza wygrana w 2013!

W sobotę 12.01.2013 postanowiłem wziąć udział w Parkrun Gdańsk. Są to cotygodniowe biegi na 5km organizowne w Parku Reagana na Gdańskim Przymorzu (moje rodzinne osiedle). Na Przymorzu mieszkałem do 26 roku życia, nie mieszkam tam od roku a już tęsknię za Parkiem Reagana i pasem nadmorskim – nie ma lepszych terenów do biegania w całym Trójmieście!

 

Wracając do startu. Trasa była bardzo wymagająca, w 40% nieodśnieżona (śnieg po łydki). Był to mój pierwszy bieg w Parkrunie. Po drodze na start zgarnąłem do auta tatę – stałego bywalca Parkruna w Gdańsku. Tym razem był kibicem. Cel był jasny: wygrać. Trasa składa się z 2 pętli 2,5km. Po pierszej byłem na drugim miejscu ze stratą 10m do prowadzącego, którą przez cały czas zmniejszałem. Na drugiej pętli stało się coś dziwnego – prowadzący pomylił trasę w momencie gdy już go prawie miałem. Pomyślałem, że zrobił swoje i biegnie do domu. Po minięciu lini mety, zdziwiłem się gdy zobaczyłem, że przybiega ze stratą 30s za mną – jednak nie pobiegł do domu 🙂

 

Tak oto wziąłem udział w pierwszych zawodach w tym roku i od razu wygrałem. Mój czas to 19:15, za mną przybiegło paru mocnych biegaczy z życiówkami poniżej 18 minut na tej trasie. Gdyby warunki były normalne, pewnie też bym miał 18 z przodu a może nawet bym ją połamał. Forma jest. 9 lutego bieg na 10km w Gdyni. Czekam z niecierpliwością.

 

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. nawet nie mulat :)) żeby pokazać moc tego wyniku napiszę tylko, że aż w 90 % zaśnieżona 5-7 cm a pod spodem wesoło bo zmarzniety śnieg z lodem!!!

  2. gratulacje bardzo optymistyczne otwarcie roku, ja tez pokusiłem się o start w sobotę na 5 km w edycji bydgoskiej 'z biegiem natury’. warunki identyczne do opisanych przez Ciebie, nogi obute w 'adidasy’ w starciu z zawodnikami w kolcach byłem z góry skazany na pożarcie 🙂 mój wynik 20:27 daleki od oczekiwań bo powinno pojawić się 19 z przodu. PS z ciekawości dodam że zwycięzca pobiegł na 16:13 i nie zrobił tego na skuterze śnieżnym :))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane