Początek pisania, początek triathlonu.

Witam was!

   Mam na imię Michał.Mam 17lat ’ Zabawę ’ z triathlonem dopiero zaczynam. Na  pomysł, aby zacząć trenować wpadłem spontanicznie. Mając juz za sobą różne dyscypliny sportowe zaczynając od karatę,pływania, siatkówki, przechodząć do skoku w zwyż, biegania kończąć na kolarstwie po prostu szukałem czegoś w czym będę chciał się   zahaczyć na wiele dłuzej, niż dwa lata.  

  Do pisania bloga skłonił mnie fakt, że o ile w internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat tego jak trenować bieganie czy kolarstwo to o triathlonie jest niewiele napisane.  Początkujący mają problem ponieważ muszą robić wiele rzeczy na tzw. czuja. Dlatego chciałbym się z wami dzielić moimi spostrzeżeniami, problemami oraz sposobami jakimi będę sobię z nimi radził.

 

Móje głównę  cele na najbliższy czas to :

Łódź maraton 10km

Susz Na dyst. sprint.

 

Niestety zimę trochę przebimbałem.

Treningi zacząłem w grudniu od biegania 1x w tyg i pływania 1x w tyg Po godzinie. Oraz jeśli pogoda pozwalała obecny był rower. Tak to trwało do marca. Ciężko było pogodzić szkołe, zajęcia poza nią z codziennymi treningiem, ale jakoś się udało.Od marca trenuję już 7x w tyg. Przez 1.5 miesiąca będą  to treningi głównie w tlenie. 

 

Na razie najgorzej czuję się w pływaniu mój czas na 750 m to 21minut, ale jak naliczę juz odpowiednią ilość kafelków, to może zejdę o parę minut:)  Myślę, że najlepiej będzię z rowerem. A co będzie z biegiem to się okaże jak wybiegiam już kilka km.

Moja kondycja jest całkiem całkiem, ale blokuję mnie trochę waga, bo przy 185cm waże 80 kg. Schudłem  3kg od stycznia, przydałoby się jeszcze chociaż 4… 

 

Na dziś to już wszystko. Bee starał się pisać raz w tyg. Pozdrawiam i zachęcam do lektury.

 

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Tak – zapraszam na naszą stronę: sks.katolik.edu.pl – trenują u nas głównie osoby w Twoim wieku. Zresztą artykuł o nas jest na stronie Akademii. Na naszej www w zakładce 'kontakt’ znajdziesz mój e-mail. Zapraszam chociażby na konsultacje, jakiś trening i jeśli masz chęć to nagramy twoje pływanie pod wodą i zobaczymy co jest do poprawy… P.S. Jeśli ktoś inny jest z okolic Łodzi, to również zapraszam. Pozdrawiam i życzę wytrwałości 😉

  2. No nie jestem do końca z Łodzi. Mieszkam może 30 km od Łodzi. Tzn. istnieje coś w rodzaju klubu? Szukałem czegoś w tym stylu, ale nic nie znalazłem sensownego.

  3. Michał, skoro starujesz w 10k w Łodzi, to chyba pochodzisz z miasta włókniarzy… jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego trenowania… w pływaniu na pewno ci pomożemy…

  4. Witaj w klubie Michał. Mam nadzieję, ze znajdziesz tu wiele cennych informacji. Pozdrawiam i czekamy na kolejne wpisy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze