Połówka

W poprzedni weekend brałem udział w półmaratonie. Był to start wpisany w przygotowania do maratonu w Poznaniu. Założeniem na tan bieg było poprawić czas z tego roku 1h46…W biegu brali udział pacemakerzy. No i miałem pewien problem. Pobiec z tymi na 1:40 czy troszkę odpuścić i biec 'po swojemu’? Postanowiłem pobiec z nimi… Trudno, jeżeli nie będę dawał rady odpuszczę i postaram się jakoś dolecieć do końca. Ku mojemu zdziwieniu, przez pierwsze 10 km bez problemu. Kolejne nie były już takie łatwe ale przecież nie tylko ja odczuwałem kolejne kilometry w nogach. Na prostej do mety (ok. 600metrów) okazuje się, że mogę jeszcze przycisnąć. Na mecie radość! Życiówka  sprzed 9  lat pobita ! 1h39 🙂  Systematyczny trening przyniósł rezultaty. Oby na maratonie poszło równie dobrze.

 

Nie wiem czy się uda, ale próbuję zamieścić zdjęcie z biegu 🙂

 

Powiązane Artykuły

9 KOMENTARZE

  1. Ja np. teraz lecę w niedzielę w Berlinie Maraton z połówki w czasie 1.24.53 (Piła). Wiosną w Paryżu pobiegłem 2.58 h z połówki w czasie 1.25.23 (Warszawa). Ale wcale się tym nie podniecam, bo wiosenny bieg pochodził z długich wybiegań zimowych i ciężkiej pracy krosowej, a teraz trochę podretuszowałem interwałami i treningami progowymi. Dla maratonu to wcale niedobrze.

  2. Darek, czy ty pojawiasz się w różnych odsłonach? A może ten ekspert z Akademii to też Ty? Przyznaj się. Z 1.39 na połówkę można zrobić według mnie 3.30 z tzw. 'palcem w nosie’ pod warunkiem, że trening przed połówką był do maratonu a nie do połówki. Dasz radę chłopie. Trochę wiary w siebie.

  3. Dzięki, ksywa to nie ściema! Całe życie taką miałem 🙂 Przynajmniej w gronie triathlonistów, ale dawno to było…Poznań chciałbym zrobić z czasem 3:30-3:45. Będzie to mój debiut, więc nie wiem czego do końca się spodziewać.

  4. ksywka od początku to ściema tak żeby uśpić naszą czujność 🙂 bo jak tak biega 'gruby’ to jak schudnie to pofrunie:-)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,467ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane