Say no to drafting

Z zaciekawieniem będę przyglądał się tej akcji. Po zeszłorocznych zawodach w Gdynii pozostał niesmak. Z jednej strony niektórzy ageprofi nie dostrzegali, że coś jednak nie tak w ich wynikach. Z drugiej organizatorzy stworzyli obraz taki, iż wina leży w dużej mierze po stronie zawodników, a nie po stronie niedociągnięć organizacyjnych. Teraz znowu jednak powielany jest schemat szukania winnych (PZTri, sędziowie). Prorponuje zatem zawodnikom skupienie się na przestrzeganiu przepisów, a organizatorom skupienie się na przeszkoleniu i zorganizowaniu dużej grupy sędziów.

 

Z uwagi na zeszłoroczny przebieg zawodów postanowiłem odpuścić zawody w Gdynii, aby z innej prerspektrywy osądzić czy przystąpienie Gdynii do IM spowodowuje zmianę jeśli chodzi o jakość sędziowania …. Mam nadzieję, że moje  obserwacje skłonią mnie  do  startu tam w 2016.

 

Na fali propozycji przeprowadzenia akcji edukacyjnej przez organizatorów proponuje utworzyć w 2015 na forach tri ranking najlepiej przeprowadzonych pod względem sędziowania zawodów triathlonowych

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Każdy startujący wiedział co to drafting i że jest zabroniony. Może kilku nie wiedziało ale to byli tacy którzy zapisując się na zawody myśleli, że chodzi o bieg i strzelanie. Zgrywanie niewiedzy tylko pogrąża. Więc nie szukajmy winnych tego co było dalej niż w samych sobie. Towar leży w sklepie każdy wie, że trzeba zapłacić….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze