Sen

Sen najlepszym środkiem do poprawienia formy? Mordercze treningi bez odpowiedniej ilości snu i odpoczynku nic nie dają. Wiadomo, każdy stara się wstawać wcześnie i późno kłaść się spać by jak najlepiej wykorzystać dzień, a traci na tym właśnie forma.Kiedy sen zostaje zaburzony więcej czasu zajmuje nam regeneracja, spada wytrzymałość, zwiększa się szansa na rozwinięcie się chorób i kontuzji, brak snu przy słabej pogodzie… Można sobie samemu dopowiedzieć.

 

Ostatnio pisałem, że nie poszedłem na trening. Z perspektywy czasu już widzę, że to było dobre, nie tylko nie naraziłem się na warunki zewnrzne, ale też odpocząłem. W niedzielę poszedłem biegać – wyspany, wypoczęty… Kiedy w domu spojrzałem na jakość treningu aż przecierałem oczy ze zdumienia, czasy na kilmoetr poprawione o 10-15 sekund! Coś fantastycznego.

 

Dziś też byłem biegać – 16.5 km ww 1:16:38, naprawdę jestem zadowolony. 

 

Już widzę, że nie ma czegoś takiego, jak 'marnowanie czasu na sen’, wszystkim polecam z całych sił. Wiem – wypróbowałem, skutkuje.

 

 

 

A i wczoraj odebrałem koszulkę na Gdańsk Biega, 6km po plaży w najbliższą niedzielę, impreza typu run for fun :).

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Ja właśnie zrezygnowałem dzisiaj z treningu również. Jestem od kilku dni notorycznie niewyspany i niedojedzony. Więc dzisiaj nic nie robiłem, dojadłem i pewnie około 19:30 będę już w objęciach Morfeusza. I wcale mi z tym dobrze 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane