Tricast FM #002 Podsumowanie roku 2016

W tym odcinku rozmawiamy o tym, co najbardziej zwróciło naszą uwagę w mijającym sezonie. Czym zasłużył sobie Mikołaj Luft na miejsce w rankingu? Kto był królem pierwszej części sezonu? Kto rozegrał najlepszy wyścig w Rio, i co nas denerwowało w roku 2016. Zapraszamy do wysłuchania i komentowania. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych „TOP 5” w kraju i na świecie. Zachęcamy również do oceniania podcastu, abyśmy mogli tworzyć treść, która będzie Was interesowała.

 

A oto nasze najważniejsze wydarzenia w skrócie:

 

Maciej Żywek

 

POLSKA
1. Podsiadłowski pierwszym polskim zwycięzcą Ironmana.
2. Organizacja Mistrzostw Polski w Sprincie w Suszu
3. Kalaszczyński „mistrzem wiosny”.
4. W Poznaniu wyparowało 800 metrów wody i wiele marzeń.
5. Mikołaj Luft na mecie w Sierakowie.

 

ŚWIAT

1. Brownlee w objęciach podczas Wielkiego Finału ITU WTS.
2. Rekordy na trasach Ironman – kogo to obchodzi?
3. Rywale tak w Rio zatańczyli, jak im Brownlee i Jorgensem zagrali.
4. Dwuletnia dyskwalifikacja AG Amy Stretton za skrócenie trasy pływackiej podczas MŚ ITU na długim dystansie.
5. Drafting na Ironmanie – rak z przerzutami.

 

Filip Szołowski

 

POLSKA
1. Michał Oliwa zostaje Mistrzem Świata Juniorów w Aquathlonie.
2. Agnieszka Jerzyk i jej 22 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janei-ro.
3. Kwalifikacja Miłosza Sowińskiego na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3.
4. Pierwsze Mistrzostwo Polski Mikołaja Lufta.
5. Łukasz Kalaszczyński i jego mocne otwarcie sezonu.

 

ŚWIAT
1. Mistrzowska taktyka Nicoli Spirig na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janei-ro.
2. Henri Schoeman odkryciem roku 2016.
3. Bracia Brownlee i słynna pomoc tuż przed metą.
4. Rekord Świata Jana Frodeno 7:35:39.
5. Patrick Lange odkryciem na długim dystansie.
6. Daniela Ryf deklasuje rywalki i po raz kolejny sięga po tytuł Mistrzyni Świata na dystansie Ironman.

 

 

 

Skąd pobrać podcast?

– Akademia Triathlonu – w dziale wywiady

– iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów

– SuondCloud – dla użytkowników innych smatfonów

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

20 KOMENTARZE

  1. Gratulacje za podcasty.Większy luz przyjdzie z czasem 🙂 Od razu przyjąłem, że dobór wydarzeń jest subiektywny, każdy by umieścił w jakimś punkcie coś innego, to normalne.To są wasze punkty widzenia i bardzo dobrze. Jedyne co mi przeszkadza to spekulacje które miejsce zajęłaby Agnieszka gdyby zawody potoczyły się inaczej. Trochę bez sensu i na siłę. Wiadomo , że w innej sytuacji byłaby wyżej albo niżej , może nawet byłaby na podium albo nie ukończyła wcale. Takie teoretyzowanie trochę bez sensu. Ale poza tym jest ok.

  2. Właśnie, to powinien być murowany typ – a nie był. I to nie tylko u Filipa czy u mnie. Również u kilku osób z którymi rozmawiałem już po nagraniu podcastu, choć często był był w bezpośredniej rezerwie.
    To naprawdę dobry wątek do rozwinięcia i moja propozycja wspólnego nagrania jest jak najbardziej serio, bo formuła komentarzy jest dość trudna do głębszej dyskusji.

  3. Panie Macieju
    Impresje i slady……
    Mistrzostwa Europy w Polsce
    Polski organizator, polska publicznosc. Wygrywa polka….
    i nic.
    Nie ma sladu

  4. Hola, hola!
    Nie palcie tematu 🙂 lepiej się złapać na Skype i o tym pogadać/nagrać. Tym bardziej, że Ewa coraz częściej wspomina o walce o Hawaje 😉

  5. Panie Grzegorzu,
    To dla mnie cenna informacja, żeby czasem uściślać określenia. Często jest tak, że rzeczy oczywiste dla nas nie są tak jednoznaczne dla innych.
    Z komentarzy jakie do mnie dotarły mam wrażenie, że ludzie odczytują te nasze rankingi zbyt serio. Na wstępie zaznaczam, że nie jest to lista przebojów czy ranking o pewnej hierarchii, lecz raczej rodzaj impresji, śladów, które mi pozostały w głowie po tym sezonie. To tak jakby mi ktoś kazał wymienić 5 historii w dowolnej kolejności w ciągu 10 sekund. Zdaję sobie sprawę, że ze sportowego punktu widzenia wygrana Michała ma mniejszy ciężar jakościowy od 10. tytułu MP Sylwka Kustera, czy wyniku Ewy. Ale dla amatora pierwsze polskie zwycięstwo na IM jest historią znaczącą. Pewnie dlatego u Filipa ten typ się nie znalazł, on ma jednak bardziej „wyczynowe” podejście. Usłyszałem od Grześka Golonki takie zdanie, że najlepszym można być zawsze/wiele razy, pierwszym – tylko raz 🙂

    Bardzo dziękuję za ten głos, bo daje nam i innym Czytelnikom okazję do pokazywania różnych punktów widzenia.

  6. Grzegorz, Ewa znalazła się u mnie na 6 miejscu, czyli tuż poza wymienioną piątką. Teraz krótkie wytłumaczenie dlaczego i zachęcam do merytorycznej dyskusji na temat tego co napisałem poniżej.

    Jak już kiedyś pisałem na swoim facebooku, dla mnie ME ETU na długim dystansie są mocno kontrowersyjne, z racji tego, że mało topowych zawodników na nich startuje. Przykładowo u mężczyzn z top 10 z Mistrzostw Świata na Hawajach nie wystartował żaden z 8 europejczyków: Frodeno, Kinle, Lange, Boehrer, Stein, Aernouts, Rana, Van Lierde i w związku z tym, czy Mistrz Europy jest na prawdę najlepszym europejczykiem? U kobiet z kolei żadna z Pań, która startowała w Poznaniu nie zakwalifikowała się na Hawaje, zresztą u mężczyzn jest taka sama sytuacja. Oczywiście każdy może mieć inne cele, ale to jednak pokazuje, że najlepsi nie startują w ME ETU.

    Masz rację, że podcast o nazewnictwie dystansów jest dobrym pomysłem i nie dotyczy to tylko nazwy Ironman, ale także sprint, olimpijka, ćwiartka, bo te nazwy zacierają się mocno u niektórych osób i jak piszą lub mówią, że startują na ćwiartce w Olsztynie, gdzie jest rozgrywana olimpijka to brzmi dziwnie 🙂

  7. Przepraszam, za pierwszy akapit mojego komentarza do Pana. Moze troche zamocno ruszylem 🙂
    A z drugiej strony bylby to fajny podkast na temat slowa ironmana ” seria czy dystans”

  8. Dziekuje za ostatni komentarz.
    Swoja droga, wedlug mnie szacunek nalezy sie za pokonanie dystansu., a nie za nazwe organizatora.

  9. No to ja rozumiem inaczej, więc się pewnie nie dogadamy. Dla mnie Ironman to nazwa własna, a inne wyścigi są rozgrywane na „dystansie ironman”.
    Znam również osiągnięcia Marka Jaskółki i Ewy Bugdoł, więc choć wiele nauki przede mną, to nie czuję się kompletnym ignorantem w temacie tri.

  10. Nie ma zadnego slowa o serii jest mowa o ironmanie.
    Ja rozumiem ” ironman „, jako dystance a seria to seria.
    W 2015 i 2016 w Weymouth trasa byla dokladnie ta sama.

  11. Panie Grzegorzu,
    Z całym szacunkiem. Serio? Naprawdę Pan uważa, że Marek lub Ewa wygrali zawody z cyklu Ironman na długim dystansie?
    Swoją drogą mieliśmy spory dylemat pomiędzy Ewą a Agnieszką. To subiektywna lista, wię może mieć pewne wady.

  12. Panowie prezenterzy, rzadko kiedy krytykuje działalność w triathlonie w jakiejkolwiek płaszczyźnie. Wynik sportowy, działalność trenerska I popularyzacje sportu.
    Dzisiaj jednak postanowiłem skrytykować brak przygotowania do prowadzenia audycji przez Pana Macieja Żywka
    Chodzi mi o kompletny brak wiedzy na temat występów Polakow w wyścigach Ironman na świecie.
    Jako PIERWSZY W HISTORII MAREK JASKOLKA WYGRAŁ MISTRZOSTWA EUROPY 2015 na dystansie Ironman, żeby było śmieszne w WEYMOUTH !!!!!!, Druga osoba, ktora tego dokonala byla EWA BOGDOŁ Mistrzyni Europy Poznań 2016.

    I taka refleksja na koniec. POLSKI TRIATHLON TO POTĘGA, jeśli Mistrzyni Europy 2016 nie łapie się na listy wydarzen triathlonowych w Polsce, a o pierwszym Mistrzu Europy w historii polskiego triathlonu na dlugim dystansie już się nie pamięta. Musi byc naprawdę dobrze.

  13. @KAMACI
    Dzięki za komentarz. Myślę, że potrzebujemy trochę czasu żeby złapać luz. To dla nas nowość i wiele nauki przed nami.
    Jeszcze nie raz się do czegoś przyczepię. Ja staram się tu dość dokładnie scharakteryzować problem, jeżeli ktoś w tym widzi challenge-fobię – trudno.
    Nie rekord świata, a rekord świata w imprezach Ironman. rekord świata na długim padł w Roth. Zresztą jaki rekord świata, skoro każda trasa jest innej długości?

    Chcieliśmy z Filipem stworzyć podcast, który porusza różne sprawy. Takie, które wydają nam się fajne i takie, które są irytujące.
    Mam nadzieję, że tak pozostanie i nie będziemy dążyć do formuły „hejka, hejka, buziaczki, buziaczki, jest zarąbiście – tri piąteczka”.

  14. Ciekawe tematy poruszono, choc sam podcast troche za sztywny. No i kolejny raz, gdzie Maciej Zywek ma jakis zal do imprez organizowanych przez Challenge. Jak nie zle domierzony Poznan a w zasadzie blad sedziego, to rekord swiata na dlugim, ktory jest bez znaczenia.

  15. Podoba mi się. Rozstrzał duży, co świadczy tylko o tym, że w triatlonie, także w Polsce, dużo się dzieje. I niech tak też będzie w przyszłym roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,638ObserwującyObserwuj
452SubskrybującySubskrybuj

Polecane