Worek medali na podsumowanie 4Mobility Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym

Sportowe emocje, wysoki poziom rywalizacji, a do tego idealna pogoda i licznie zgromadzeni kibice – tak można podsumować rozegrany w niedzielę w Rumi finał ogólnopolskiego cyklu 4Mobility Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym. Wystąpiło w nim blisko 200 zawodników.

 

Pływacko-biegowe wyścigi były trzecimi zawodami cyklu koordynowanego przez Polski Związek Triathlonu. W marcu młodzi sportowcy rywalizowali w Poznaniu, a na początku kwietnia w Iławie. Wielki finał na obiektach rumskiego MOSiRu był bardzo emocjonujący, szczególnie, że doszło do przetasowań w klasyfikacji generalnej.

 

W cieszącej się dużym zainteresowaniem publiczności kategorii juniorów triumfował Kamil Damentka (G-8 Bielany Warszawa). Ponieważ jednak trzeci zawodnik Pucharu Europy Juniorów nie był obecny na wcześniejszych edycjach cyklu to w klasyfikacji generalnej 4Mobility Grand Prix zwyciężył Maciej Falbogowski (UAM Triathlon Poznań) przed Miłoszem Walkowiakiem (UKS Tri-Team Rumia) i Igorem Siódmiakiem (MKP Szczecinek).

 

Swoją dominację wśród juniorek potwierdziła utytułowana Roksana Słupek (MUKS Piętnastka Bydgoszcz). Drugie miejsce w „generalce” zajęła Karolina Żarnowska (G-8 Bielany Warszawa), a trzecie Karina Woźniak (KS Ironman CS Polska) ze Szczecina.

 

W ostatecznej klasyfikacji juniorów młodszych najlepszy okazał się Jakub Kowalski (G-8 Bielany Warszawa). Uczeń stołecznego Liceum im. Kusocińskiego, którzy marzy o występie w igrzyskach, podkreślił dobrą organizację zawodów. Swoim występem był… mile zaskoczony.

 

„Od tygodnia nie biegało mi się dobrze, w wodzie też nie czułem się najmocniej. A jednak dzisiaj forma dopisała, więc ani przez chwilę nie żałowałem, że zamiast odpoczywać w majówkę to startowałem” – powiedział Kowalski.

 

Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Szymon Dzik (SSP ORKA Iława), a trzecie Mateusz Wamka (MUKS Piętnastka Bydgoszcz).

 

W gronie juniorek młodszych triumfowała Magdalena Sudak przed młodszą siostrą Zuzanną (obie G-8 Bielany Warszawa) i Natalią Zych (UKS 51 Lublin). Według triumfatorki temperatura sprzyjała zawodnikom, a w osiąganiu dobrych wyników pomagała również trasa biegowa – asfaltowa, szybka, płaska z małą liczbą nawrotek.

 

„Największym kluczem do sukcesu było oczywiście trening zimowy, jaki wykonałam w stu procentach oraz niedawny obóz w Calpe” – wspominała Magdalena Sudak.

Na pytanie, jak rodzinne relacje wpływają na rywalizację sióstr dodała, że choć na zawodach walczą na całego to, jako rodzeństwo, starają się też wzajemnie wspierać.

 

„Zuza jest młodsza, więc póki co ja jestem mocniejsza w bieganiu, za to ona bywa lepsza w wodzie. Na zawodach rywalizujemy, ale gdy można – podpowiadamy sobie, jaką strategię obrać. W końcu na co dzień trenujemy wspólnie i wzajemnie sobie pomagamy. Gdy byłam na trzytygodniowym obozie przygotowawczym bez siostry to już tęskniłyśmy za sobą, mimo że codziennie do siebie pisałyśmy” – opowiadała uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Warszawie,

Wśród młodzików na czele listy uplasował się Maksymilian Kopiczko przed Jakubem Bogusiewiczem (obaj SSP ORKA Iława) i reprezentującym gospodarzy Marcinem Stanglewiczem (UKS Tri-Team Rumia). Pierwsze miejsce w Grand Prix młodziczek zajęła Martyna Buko (MKS Medyk Giżycko), drugie Martyna Bugała (UKS 51 Lublin), a trzecie Eleonora Tyndzik (G-8 Bielany Warszawa).

 

Łącznie przedstawiciele Polskiego Związku Triathlonu wręczyli 30 nagród w trzech kategoriach wiekowych oraz pamiątkowe puchary za miejsca na podium. Dodatkowo organizatorzy i gospodarze zawodów z ramienia UKS Tri-Team Rumia rozdali 54 statuetki dla najlepszych w 7 kategoriach wiekowych i 18 klasyfikacjach.

 

Jak podkreślił wiceprezes federacji Zbigniew Łasica szczególnie warta docenienia była frekwencja w najmłodszych kategoriach wiekowych, a pozytywnie odebrany cały cykl wspierany przez 4Mobility wzmaga apetyt na jego dalszy rozwój.

 

„Celem tej serii jest promocja naszej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie zawodników, mających szansę na olimpijską karierę. Skoro cykl jest tak dobrze oceniany to chcielibyśmy rozszerzyć go z trzech do ośmiu zawodów, które odbywałyby się w różnych częściach kraju” – wspomniał.

 

Zawody aquathlonowe rozgrywane są w Rumi od sześciu lat, a w tym roku – po raz pierwszy w historii – miały one status finału cyklu 4Mobility Grand Prix.

Więcej informacji o 4Mobility Grand Prix w Aquathlonie:
http://triathlon.pl/aquathlon-grand-prix/

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,319ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze