Polska reprezentacja na Pucharze Afryki w Tunezji – Yasmine Hammamet ATU

Trójka Polaków w składzie Aleksandra Rudzińska, Miłosz Sowiński i Kamil Damentka wystartowali w Pucharze Afryki – Yasmine Hammamet ATU Sprint Triathlon African Cup. Triathloniści rywalizowali na dystansie sprinterskim 750-20-5. Hammamet to kurort w Tunezji położony około 60 km od stolicy, który stał się popularny za sprawą pięknych plaż.

Najlepiej z naszej reprezentacji wypadła Aleksandra Rudzińska. Był to jej drugi międzynarodowy start w sezonie. Poprzednio na Pucharze Europy zajęła 18 miejsce. Tym razem na Pucharze Afryki za 7 miejsce Aleksandra zdobyła 127.79 punktów i awansowała o 31 pozycji w rankingu ITU. Aktualnie znajduje się na 207 miejscu z dorobkiem 526.83 punktów. Tym samym Aleksandra jest najwyżej sklasyfikowaną Polką.

W wyścigu mężczyzn lepiej spisał się Miłosz Sowiński, który zajął 15 miejsce na 40 uczestników, którzy ukończyli zawody. Miłosz zdobył 68.49 punktów do rankingu ITU, dzięki czemu awansował aż o 87 miejsc. W tej chwili zajmuje 373 miejsce. Wyżej w zestawieniu od Miłosza znajdują się Michał Oliwa (224) i Kacper Stępniak (317).