Mistrzostwa Europy Ironman 70.3 Elsinore 2019 – brak podium dla Polski

W tym roku Polacy nie wywalczyli żadnego podium na Mistrzostwach Europy Ironman 70.3 Elsinore. Nie mieliśmy też reprezentanta w kategorii PRO.

Najwyżej sklasyfikowanym mężczyzną wśród Polaków był Marek Biegała który zajął 4 miejsce w kategorii M35-39. Jednocześnie ukończył najszybciej zawody z grupy 32 Polaków – jego czas na mecie to 04:09:45. Spośród kobiet najwyższe szóste miejsca zajęły zarówno F30-34 Marta Kalinowska-Biegała 04:50:04 jak i F35-39 Magda Warzybok 04:50:27.

Wyścig profesjonalistów był niezwykle emocjonujący. Rodolphe Von Berg USA zdołał utrzymać przewagę wyrobioną na części rowerowej nad Javierem Gomezem do samej mety i obronić tytuł sprzed roku. Javier Gomez ESP przebiegł dystans półmaratonu w czasie 1:07:45 (średnie tempo 3:13 min/km). Jednak nie dał rady dogonić triathlonisty z USA. Zabrakło jemu zaledwie 11 sekund. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Javier przegrał w strefach zmian, gdyż suma czasu spędzonego w T1 i T2 była większa o 32 sekundy w stosunku do Rodolphe Von Berga. Miesiąc temu Rodolphe Von Berg wygrał również Mistrzostwa Ameryki Północnej Ironman 70.3 St. George.
W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była Holly Lawrence GBR 04:03:16. Wygrała triathlon w swoim stylu, czyli prowadziła od początku do samej mety. W tym roku było to jej trzecie zwycięstwo w mistrzostwach kontynentalnych. Triumfowała w IM70.3 St. George – Mistrzostwa Ameryki Północnej i IM70.3 Wietnam – Mistrzostwa Azji i Pacyfiku.