Triathlon Lwa w Lusowie już 10 czerwca

Lusowo to niewielka podpoznańska miejscowość. Od czterech lat jest gospodarzem Triathlonu Lwa. Tegoroczna edycja, która odbędzie się już za kilka dni  – 10 czerwca będzie rekordową. Na dwóch dystansach – 1/4 i 1/8 IRONMAN wystartuje ponad 600 osób. Dodatkowe rywalizacje odbędą się w sztafetach oraz aquathlonie dla dzieci i młodzieży. 

 

Lusowo jest oddalone od centrum stolicy Wielkopolski o zaledwie 20 km. Sama miejscowość jest bardzo kameralna – liczba mieszkańców nie przekracza 1500, jednak w okresie letnim Lusowo chętnie odwiedzają mieszkańcy okolicznych miasteczek, a to za sprawą Jeziora Lusowskiego. To właśnie w jego wodach rozegrany będzie pierwszy etap triathlonowej rywalizacji. Część rowerowa i biegowa poprowadzone zostaną głównymi ulicami miejscowości, a także drogami wykraczającymi poza granice Lusowa. Serce zawodów, a więcmeta i strefa zmian będą zlokalizowane w pobliżu plaży, z której triathloniści będą startować.

 

TriathlonLusowo20171

 

Największym zainteresowaniem cieszy się w tym roku dystans 1/4 IRONMAN (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu). Tutaj limit zgłoszeń – 333 osoby wyczerpał się najszybciej. Nieco mniej zawodników – 270 – weźmie udział w rywalizacji na dystansie 1/8 IRONMAN (475 m pływania, 22,5  km jazdy na rowerze i 5,2km biegu). Nie było też problemów z zainteresowaniem zawodami triathlonowych sztafet – na dystansie 1/4 wystartują 33 zespoły. Dodatkową konkurencją będzie Aquathlon dla dzieci i młodzieży, który rozegrany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych – 10-13 lat (200 m pływania i 1 km biegu) oraz 14-15 lat (400 m pływania i 2 km biegu). Będzie również rywalizacja osób niepełnosprawnych, w której wystartują podopieczni Stowarzyszenia „ROKTAR”. 

 

TriathlonLusowo20172

 

W poprzedniej edycji Triathlonu Lwa triumfowali: na dystansie 1/4 IM – Sylwester Swat z Przeźmierowa, który zwyciężył z czasem 2:02:38 oraz Katarzyna Czerwińska z Warszawy – 2:18:47. Na dystansie o połowę krótszym najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Zdun z Kalisza z wynikiem 1:00:50, a wśród kobiet równych sobie nie miała Paulina Zabiszak z Gniezna, która linię mety minęła w czasie 1:16:15. 

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Bieg Lwa. Impreza jest współfinansowana przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. 

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.triathlonlwa.pl.

 

TriathlonLusowo20173

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,223FaniLubię
1,258ObserwującyObserwuj
323SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze