Javier Gomez zdobył slot na MŚ IM 70.3 – Ironman 70.3 Geelong

Dwukrotny Mistrz Świata Ironman 70.3 Javier Gomez ESP przypieczętował swój udział w nadchodzących mistrzostwach IM 70.3 w Nicei. Triathlonista zdobył przepustkę podczas zawodów Ironman 70.3 Geelong w słonecznej Australii. Całkiem niedawno Javier Gomez przyznał, że na chwilę obecną zakończył projekt długich dystansów. Jednak ma zamiar wystartować w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Nice 2019 oraz Mistrzostwach Świata ITU Long Distance Pontevedra 2019 (3-113-30), w rodzinnej miejscowości. Start w IM 70.3 Geelong odbył się stosunkowo wcześnie, dzięki temu triathlonista będzie mógł się skupić na wyścigach World Triathlon Series na dystansie olimpijskim.

Nie da się ukryć, że już przed startem Javier był faworytem. Dystans 1,93 km przepłynął w nogach jednego z najszybszych pływaków w triathlonie długodystansowym – Josha Ambergera AUS (20:56). Następnie w strefie zmian T1 Josh miał problemy techniczne z rowerem, przez co stracił 2 minuty. Rower czołowi zawodnicy Pro przejechali ze średnią prędkością 41,90 km/h. Bieg okazał się kluczowy. Czas w jakim Javier Gomez przebiegł półmaraton 1:11:36 był najlepszym wynikiem tego dnia. Konkurencja pokonała ten dystans przynajmniej dwie i pół minuty wolniej. Wśród kobiet wyścig wygrała Radka Kahlefeldt (Vodičková) CZE.