Akademia Triathlonu zaprasza na obóz klimatyczny w Hiszpanii! Po raz kolejny wybierzemy się do słonecznego i ciepłego Calpe – tym razem w kwietniu, tuż po Wielkanocy.

Oprócz pięknej i sprzyjającej treningom pogody, na uczestników czekać będzie także profesjonalna i kompleksowa opieka trenerska gwarantowana przez czołowych polskich szkoleniowców z grupy Labosport oraz… niepowtarzalna i motywująca atmosfera naszego zgrupowania.
To wszystko + pogoda = najlepsza możliwa inwestycja we własne wyniki w nadchodzącym sezonie 2018.

Czym jest Calpe? | Kadra trenerska | Termin | Ceny | SPOSÓB REZERWACJI

Czym jest Calpe?

Calpe to niewielka miejscowość, urokliwie położona w regionie Walencji, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. To słoneczna kraina pięknych, piaszczystych plaż, kwitnących migdałowców i klimatycznych miasteczek. Właśnie na początku wiosny Calpe przeżywa oblężenie i staje się między innymi mekką kolarzy startujących w World Tour, którzy mają tam doskonałe warunki do przygotowań, a także, ostatnimi czasy, znanych triathlonistów.

Obóz Triathlonowy w Calpe 2018

Calpe cechuje specyficzny mikroklimat, który stwarza idealne warunki do treningów, głównie ze względu na ukształtowanie terenu. W kwietniu, w okolicach Calpe temperatury w ciągu dnia sięgają już zazwyczaj sporo ponad dwadzieścia stopni, a pogoda zazwyczaj jest bardzo słoneczna. Jest tam też o wiele cieplej niż np. na Majorce lub w okolicach Barcelony, nie wspominając o Polsce, w której kwiecień 2017 był równie chłodny jak luty i marzec… W tym samym czasie w innych częściach Europy, a nawet samej Hiszpanii dni są krótkie, a pogoda nie pozwala na efektywny trening rowerowy.

Trasy kolarskie w Calpe są niezwykle różnorodne i pozwalają na dopasowanie treningu do każdego poziomu zaawansowania. Dodatkowo, pokonując kolejne kilometry można podziwiać piękne krajobrazy, kwitnące gaje migdałowe oraz sady pomarańczowe.

Zawodnicy mają do dyspozycji liczne, dobre jakościowo drogi asfaltowe, o stosunkowo niewielkim ruchu samochodowym (nie wspominając już o zupełnie innej kulturze jazdy kierowców, przyzwyczajonych do obecności wszechobecnych kolarzy), pozwalające na wszechstronny trening – zarówno w terenie płaskim, jak i w górach z nawet kilkunastokilometrowymi podjazdami i wzniesieniami przekraczającymi 1000 m n.p.m.

Calpe

Calpe to mała miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się ok 70 km od Alicante (z międzynarodowym lotniskiem, uroczą starówką i pięknym portem jachtowym, z którego m.in. startuje słynny wyścig dookoła globu Volvo Ocean Race) oraz ok 160 km od Walencji. Do Walencji, a także położonej nieco dalej na północ Barcelony, można wygodnie dojechać wynajętym samochodem, pociągiem lub autobusem. Jedną z atrakcji, a także charakterystycznych symboli Calpe jest Peñón de Ifach. Ta wapienna skala, mierząca 332 metry, zwana czasem „Małym Gibraltarem”, jest jednocześnie najmniejszym rezerwatem przyrody w Hiszpanii. Przez wielu uważana jest za jeden z najpiękniejszych cudów natury w całym kraju.

Jeśli zatem przyjedziecie na Costa Blanca z rodzinami, także i one nie będą się tam nudzić! W okresie wiosennym, kiedy do szczytu sezonu jeszcze daleko, a miejscowości turystyczne nie pękają w szwach od wczasowiczów, wygląda tam zupełnie inaczej niż latem!

Obóz Triathlonowy w Calpe 2018

Kadra trenerska

Kadrę obozu stanowić będą najlepsi specjaliści od triathlonu w kraju – trenerzy z Labosport Polska.

 • Filip Szołowski był reprezentantem Polski w triathlonie. Zdobył 51 medali Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie i Aquathlonie we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego największy sukces to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata i 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Triathlonie. Jego podopieczni zdobywali medale Mistrzostw Polski, a także kwalifikowali się na Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach oraz Ironman 70.3. Ponadto stawali na podium zawodów Ironman w swojej kategorii wiekowej. Jest absolwentem warszawskiego AWF-u. Trener triathlonu, pływania i lekkiej atletyki. Z triathlonem związany od ponad 20 lat.
 • Krzysztof Augustyniak jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w triathlonie, duathlonie oraz crosstriathlonie. Jego największym sukcesem jest złoty medal Mistrzostw Polski na dystansie Ironman, a jego najlepszy rezultat to 8:41:12! Zwyciężał w klasyfikacji generalnej prestiżowego cyklu Garmin Iron Triathlon. Ponadto jest trenerem triathlonu i zajmuje się przygotowaniem zawodników do startów na dystansach od sprintu do Ironmana.

Przewidywane są dwa terminy (turnusy) realizacji obozu:

 • 07-17.04.2018 dla wylotów z Modlina
 • 06-16.04.2018 dla wylotów z Krakowa

W każdym z ww. terminów Obóz rozpoczyna się na lotnisku w Alicante wraz z przylotem rejsu linii Ryanair FR1001 (Modlin – Alicante) lub FR9872 (Kraków – Alicante), a kończy w tym samym miejscu w ostatnim dniu turnusu o godzinie planowanego odlotu rejsu linii Ryanair FR1002 (Alicante – Modlin) lub FR9871 (Alicante – Kraków). Dokładnie miejsce zbiórki na lotnisku w Alicante zostanie podane indywidualnie. Podane w niniejszej Ofercie ceny dotyczą wyjazdu 10-dniowego (10 noclegów) w jednym z dwóch podanych wyżej terminów (zakładamy, że uczestnik przylatuje i wraca do tego samego portu lotniczego w Polsce).

Obóz Triathlonowy w Calpe 2018

Co obejmuje cena Pakietu Standard?
Pakiet Standard (w cenie 1990 zł) obejmuje:

 • zakwaterowanie w 4-osobowym apartamencie typu superior (opis apartamentów poniżej);
 • transfery z/do lotniska w Alicante do/z apartamentowca w Calpe (w dniu rozpoczęcia i zakończenia Obozu, w godzinach pokrywających się z godzinami przylotu i odlotu ww. rejsów linii Ryanair);
 • plan treningowy na czas obozu dla grup zawodników początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych;
 • opieka doświadczonych trenerów i wspólne treningi pływackie, kolarskie i biegowe z podziałem na poszczególne grupy zaawansowania;
 • 3 wejścia na kryty 25-metrowy basen pływacki (tory zarezerwowane dla uczestników Obozu);
 • szczegółowy przewodnik po trasach kolarskich w regionie (z mapami i opisami);
 • zniżki do wybranych restauracji/kawiarni i pomoc w organizacji czasu wolnego;
 • ubezpieczenie typu ‘sport’ w TUiR AXA (KL – 10000 EUR, NNW – 2000 EUR, KR – 5000 EUR, BP – 200 EUR); szczegółowe warunki są załącznikiem do Umowy stanowiącym jej integralną część).

Czego nie obejmuje cena Pakietu Standard?
Pakiet Standard nie obejmuje:

 • biletów lotniczych (zalecamy przelot tanimi liniami Ryanair, które obsługują loty na trasie Modlin-Alicante-Modlin lub Kraków/Alicante/Kraków w terminach rozpoczęcia/zakończenia naszych turnusów);
 • wynajęcia roweru szosowego na cały czas pobytu (można przywieźć swój lub wynająć na miejscu – dopłata do wynajmu wysokiej klasy roweru jest zbliżona do ceny biletu za przewóz sprzętu sportowego w Ryanait);
 • wyżywienia (w apartamencie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, w której można przygotowywać posiłki, a w pobliżu są sklepy oraz wiele restauracji zarówno z regionalnym, jak i europejskim jedzeniem);
 • transferów w dniach/godzinach innych niż zgodne z podanymi wyżej lotami linii Ryanair w dniach rozpoczęcia/zakończenia obozu (istnieje jednak możliwość transferu w innym terminie za dodatkową dopłatą);
 • ubezpieczenia w standardzie wyższym niż zawarte w cenie oraz ubezpieczenia OC (istnieje możliwość rozszerzenia pakietu ubezpieczeniowego).

Opcjonalne elementy Oferty i zniżki
Dopłata do Rezerwacji Apartamentu na Wyłączność:

 • 650 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP2, w którym nocują 3 pełnopłatne osoby;
 • 1300 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP2, w którym nocują 2 pełnopłatne osoby;
 • 1950 zł w przypadku apartamentu 4-osobowego AP2, w którym nocuje 1 pełnopłatna osoba.

Dopłata za pobyt dziecka

 • 0-2 lat
  • 150 zł w przypadku apartamentu 2-osobowego AP2 (pod warunkiem wykupienia AP2 przez dwójkę pełnopłatnych opiekunów – trenujących lub 1 trenującego wraz z osobą towarzyszącą, lub wykupienia apartamentu na wyłączność);
  • w przypadku apartamentu 4-osobowego AP4 (o ile rodzice/opiekunowie wykupili 4 miejsca płatne, lub dopłacili do apartamentu na wyłączność)
 • 2-12 lat
  • 350 zł w przypadku apartamentu 2-osobowego AP2 (pod warunkiem wykupienia AP2 przez dwójkę pełnopłatnych opiekunów – trenujących lub 1 trenującego wraz z osobą towarzyszącą, lub wykupienia apartamentu na wyłączność);
  • w przypadku apartamentu 4-osobowego AP4 (o ile rodzice/opiekunowie wykupili 4 miejsca płatne, lub dopłacili do apartamentu na wyłączność)

Apartamenty
W czasie Obozu jego uczestnicy mogą zostać zameldowani w jednym z dwóch typów apartamentów (w zależności od wybranego Pakietu):

 • AP2: sypialnia (łóżko podwójne) + łazienka + salon (rozkł. sofa do ew. spania) z kuchnią; WiFi, pralka, klimatyzacja, pełne wyposażenie kuchni, widok na morze; lokalizacja poza centrum, blisko 2 duże supermarkety, promenada, restauracje
 • AP4: sypialnia (łóżko podwójne) z oddzielną łazienką + pokój (2 łóżka pojedyncze) + kuchnia + łazienka + salon (rozkł. sofa do ew. spania); WiFi, pralka, pełne wyposażenie kuchni, klimatyzacja, widok na morze; lokalizacja poza centrum, blisko 2 duże supermarkety, promenada, restauracje

Wszystkie apartamenty znajdują się w komfortowym apartamentowcu zlokalizowanym w miejscowości Calpe. Jest w nich w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, garnki i zastawa stołowa, sztućce itp.), łazienka, pralka, telewizja, klimatyzacja, WiFi. W pobliżu apartamentowca zlokalizowane są liczne sklepy i restauracje.

Calpe

Zakwaterowanie w apartamentach
Rezerwując pobyt na Obozie, Klient wykupuje pojedyncze miejsce w apartamencie 4-osobowym (AP4) lub cały apartament 2-osobowy (dla siebie i ew. osób towarzyszących). Do miejsc pozostałych w apartamencie AP4 Organizator przydzieli innych uczestników Obozu tak, aby nocowały w nim maksymalnie cztery osoby.

Aby zarezerwować wspólne zakwaterowanie kilku osób w tym samym apartamencie, należy dokonać ich zgłoszenia na jednej Umowie lub ustalić szczegóły z Organizatorem. Klient odpowiada za wszelkie szkody i zniszczenia, jakie w czasie jego pobytu nastąpiły w wynajmowanym przez niego apartamencie.

Wyżywienie
W cenie obozu (Pakiet Standard) nie jest zawarte wyżywienie. Każdy uczestnik musi o nie zadbać we własnym zakresie. Do dyspozycji uczestników, w każdym apartamencie, jest w pełni wyposażona kuchnia wraz z kuchenką i lodówką. W pobliżu apartamentowca znajdują się zaś liczne sklepy oraz restauracje.

Istnieje możliwość dopłaty za wyżywienie – Media Pension obejmuje 2 posiłki w ciągu dnia: śniadanie + do wyboru: obiad lub kolacja. Dopłata za wyżywienie dla osoby dorosłej to 1125 zł lub dla dziecka do 12 roku życia 563 zł.

Rowery
Za dodatkową opłatą każdy uczestnik Obozu może skorzystać z wynajmu roweru:

 • standard (full carbon, klasy Merida Scultura 5000 lub podobny)
 • wyższej klasy (z hamulcami tarczowymi; typu Merida Scultura 6000 lub podobny).

Rower zostanie przygotowany (dopasowanie rozmiaru ramy i wysokości kierownicy oraz siodła), na podstawie danych przesłanych przed obozem przez Klienta. Każdy rower będzie wyposażony w podstawowy zestaw naprawczy (pompka, dętka, łyżki). Uczestnik Obozu powinien posiadać własne pedały oraz kask (choć istnieje także możliwość wynajęcia, za dodatkową opłatą, ograniczonej ilości tych elementów wyposażenia na miejscu).

Obóz Triathlonowy w Calpe 2018

Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów także dla osób towarzyszących nietrenujących, w tym także rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, dzięki któremu można nawet towarzyszyć grupie kolarzy przy podjazdach na okoliczne przełęcze. W przypadku chęci rezerwacji rowerów dla osób towarzyszących, prosimy o kontakt.

Dodatkowe informacje

 • Obóz organizowany jest przy współpracy z Appetiteforsports.com.
 • Liczba miejsc jest ograniczona. W obozie może wziąć udział maksymalnie 40 osób.
 • Organizator ma prawo do odwołania obozu w przypadku niezebrania się odpowiedniej liczby osób.
 • Zgłoszenia na obóz można nadsyłać najpóźniej do 28 lutego 2018 r. przy czym, szczególnie w przypadku chęci wynajęcia roweru na miejscu, prosimy o jak najszybszą rezerwację – gdyż ilość dostępnych rowerów jest ograniczona.
 • Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w obozie prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected] lub przez poniższy formularz zgłoszeniowy.
 • Sposób płatności: 50% przy rezerwacji, pozostała część maksymalnie do 28.02.2018 r.

ZGŁOSZENIA NA OBÓZ

Sposób dokonywania rezerwacji i opłaty za obóz

 • KROK 1: wypełniasz i przesyłasz do nas formularz wstępnej rezerwacji (poniżej)
 • KROK 2: kontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie, aby doprecyzować szczegóły i wyjaśnić ewentualne wątpliwości
 • KROK 3: przesyłamy Ci (e-mailem) przygotowaną dla Ciebie umowę wraz ze wszystkimi załącznikami
 • KROK 4: umowy nie musisz podpisywać i wysyłać! wystarczy, że w ciągu 24h wpłacisz określoną w niej zaliczkę (50%), co jest równoznaczne z akceptacją przez Ciebie postanowień umowy i jej wejściem w życie
 • KROK 5: w tym samym czasie powinieneś/powinnaś dokonać rezerwacji przelotu (polecamy tanie linie Ryanair), aby mieć pewność, iż nie zabraknie dla Ciebie miejsca w samolocie (w razie czego służymy pomocą w procesie rezerwacji)
 • KROK 6: w terminie określonym w umowie wpłacasz pozostałą część ceny
 • KROK 7: wyjazd do Calpe! 🙂

FORMULARZ REZERWACJI__________

Proszę wybrać rodzaj apartamentu ?, w jakim zamierzasz zarezerwować pobyt *:


> liczba osób towarzyszących:

> w tym osób nietrenujących:
> w tym osób nietrenujących:

> liczba osób towarzyszących:

> w tym osób nietrenujących:
> w tym osób nietrenujących:
> w tym osób nietrenujących:
> w tym osób nietrenujących:

__________

Jeśli jesteś zainteresowany(a) wynajęciem na czas obozu roweru szosowego, zaznacz pole poniżej:
W standardowej opcji proponujemy rowery typu Merida Scultura 5000 lub podobne (full carbon, osprzęt Shimano Ultegra), wraz z dopasowaniem i obsługą techniczną. Koszt wynajmu roweru na cały czas trwania Obozu wynosi 590 zł.

tak, chcę wynająć rower na czas obozu

Jeśli jesteś zainteresowany(a) wynajęciem na czas obozu roweru wyższej klasy (wyposażonego w hamulce tarczowe (Merida Scultura 6000 / Medira Reacto Disc lub podobne), zaznacz pole poniżej
Dopłata do tej opcji wynosi 140 zł (za cały obóz). Liczba tak wyposażonych rowerów jest ograniczona – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

tak, chcę wynająć rower wyższej klasy

__________

Jeśli chcesz skorzystać z opcji wyżywienia (2 posiłki dziennie), zaznacz pole poniżej.
Dopłata do tej opcji wynosi 1125 zł.

tak, chcę dokupić opcję wyżywienia

__________

Jeśli chcesz przyjechać z dziećmi, zaznacz pole poniżej, a w polu na dodatkowe uwagi (na końcu formularza) podaj dodatkowe szczegóły (ile dzieci, wiek itp.).

tak, jestem zainteresowany(a) pobytem z dzieckiem/dziećmi

__________

Informacje niezbędne do zawarcia umowy wyjazdu oraz ubezpieczenia:
Twoje imię i nazwisko *:
Twój adres e-mail *:
Numer telefonu do kontaktu *:
Data urodzenia (rrrr-mm-dd)  *:
Adres zamieszkania * (ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość):
Numer i seria dowodu osobistego / paszportu *:

data ważności  (rrrr-mm-dd)  *:
rodzaj dokumentu *:
__________

Proszę podać imiona i nazwiska osób towarzyszących (z ew. zaznaczeniem, które z nich są osobami korzystającymi z pakietu dla osób nietrenujących lub dziećmi poniżej 12 lat):

__________

Dodatkowe uwagi, pytania itp..:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatorów moich danych osobowych Klienta oraz danych innych uczestników zgłoszonych w powyższym formularzu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity – Dz. U. tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.), w celach związanych z realizacją Umowy oraz w celach marketingu własnych produktów i usług, a także na przekazanie przez Organizatora tych danych osobowych, w zakresie koniecznym dla realizacji Umowy, podmiotom współpracującym z Organizatorem przy realizacji Umowy w zakresie, w jakim wynika to z ich udziału w jej realizacji. Oświadczam, iż zostałe(a)m poinformowany(a) o osobie i danych kontaktowych administratora danych osobowych, celach zbierania tych danych, prawie dostępu do ich treści oraz możliwości ich poprawiania, jak również o fakcie, iż przekazanie Organizatorom ww. danych osobowych jest dobrowolne. [ZGODA KONIECZNA DO REALIZACJI UMOWY]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Organizatorów informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) w imieniu własnym oraz innych uczestników zgłoszonych w powyższym formularzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here