Julia Sanecka druga na Pucharze Europy Juniorów w Blegradzie

Julia Sanecka zajęła 2 miejsce w Belgrade ETU Triathlon Junior European Cup.

Do Serbii na Puchar Europy Juniorów pojechała grupa ośmiu juniorów z Polski. Zawodnicy startowali na dystansie sprinterskim. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Julia Sanceka, która zajęła 2 miejsce. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 24 sek. Był to najwyżej punktowany występ Julii w Pucharze Europy Juniorów i najlepszy występ w karierze triathlonistki. Za zajęcie drugiego miejsca zawodniczka zdobyła 370.00 punktów i awansowała o 8 miejsc. Aktualnie zajmuje 10 miejsce w rankingu Pucharu Europy Juniorów. Jest najwyżej sklasyfikowaną Polką.

W triathlonie tuż za pierwszą 10 uplasowały się Zuzanna i Magdalena Sudak. Wśród juniorów Dawid Goryński zajął 28 miejsce a Mateusz Wamka 35.

Triathlon w Belgradzie nie zmienił pozycji reprezentacji polskich juniorów. Utrzymaliśmy 15 pozycję na 30 państw. Kolejny start w Alany 5 października.