Ewa Bugdoł i Mikołaj Luft w formie. Ironman 70.3 w Nowym Orleanie.

2

Nowy Orlean. Dla większości miasto kojarzone z muzyką oraz kulturą. Jednak dla fanów triathlonu, to miejsce jednej z ciekawszych imprez z cyklu Ironman 70.3. W tym roku rangę imprezy ponownie podniosła obecność wielkich nazwisk świata multisportu. Andreas Realert, Trevor Wurtele oraz Ben Hoffman. Te trzy nazwiska znalazły się w gronie męskich faworytów niedzielnych zmagań. Wśród kobiet liczono na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu w NO przez Amy Marsh, a także na dobry występ zwyciężczyni IM Pucon, Valentinę Carvallo. My jednak z zaciśniętymi kciukami oglądaliśmy zmagania elity, licząc na świetny występ Ewy Bugdoł oraz Mikołaja Lufta. Również specjaliści z oficjalnej strony Ironman wymieniali naszą „żelazną dwójkę eksportową” jako tych, którzy ścigać się będą o najwyższe laury.  Sam start Ewy jest już sukcesem. Wszyscy cieszymy się, że wygrała z największą zmorą sportowca, czyli z kontuzją. Ewa napisała niedawno na swoim blogu:

„Po kilku tygodniach stosowania się do zaleceń lekarza, bardzo uważałam na kolano. Zawsze używałam taśmy podczas treningu. Do tej pory przykładam lód. Już czuję się lepiej 🙂 Postanowiłam więc wystartować w Ironman 70.3 w Nowym Orleanie 21 kwietnia. Będzie to mocne przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy ETU w Barcelonie.”


Tak jak się spodziewaliśmy, i oczywiście mieliśmy nadzieję, nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. Ewa Bugdoł zajęła bardzo dobre 7 miejsce! Równie dobrze poradził sobie Mikołaj i wypadł bardzo dobrze w rywalizacji z elitą. W klasyfikacji mężczyzn zajął 15 miejsce.

Oto czasy, jakie uzyskali nasi zawodnicy:

Ewa Bugdoł
Pływanie 26:47 (1:23/100m) – 3 czas wśród kobiet!
Rower 2:29:46
Bieg 1:29:13
Całkowity czas: 4:29:00
Czas zmian: Pływanie-> rower 1:50
Rower-> bieg 1:24

Mikołaj Luft
Pływanie 25:23
Rower 2:11:29

Bieg 1:22:01

Czas całkowity:
4:01:32

Czas zmian: Pływanie-> rower: 1:31
Rower-> bieg: 1:08

 

Najlepsi dzisiaj podczas Ironman 70.3 New Orleans okazali się:

Kobiety
Haley Chura, USA – 04:18:20

Amy Marsh, USA –  04:20:39

Kristin Andrews, USA – 04:22:59

Mężczyźni
Andreas Raelert, GER – 03:46:54

Trevor Wurtele, CAN – 03:46:59

Santiago Ascenco, Brazylia – 03:50:38

Andreas Raelert uzyskał bardzo dobry czas. Okazał się najlepszy na biegu, a podczas pływania i etapu rowerowego był drugi. Jeszcze lepiej poszło zwyciężczyni, która była najlepsza w pływaniu (1;14/100m!) i w biegu, a druga w kolarstwie. Warto dodać, że w pływaniu tylko dwóch mężczyzn wyprzedziło Haley Chura. Nas i tak najbardziej cieszy start rodaków. Serdecznie gratulujemy Ewie i Mikołajowi! Jesteśmy z Was dumni! 


Ewa – czekamy na Twój start w Barcelonie! Mikołaj – powodzenia w St. Croix!

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje rekordy życiowe to 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. Od 2016 roku jestem również redaktorem naczelnym Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Miesięcznie czyta go około 6 mln unikalnych użytkowników. W Business Insider i Onet.pl prowadzę program „Na Czasie” W latach 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu.

2 KOMENTARZE

  1. Witam Piotrze. Jak podawała oficjalna strona IM (i nadal na niej widnieją takie rezultaty), Andreas po pływaniu był drugi. Ale czasem zdarzają się niewielkie różnice, nawet na oficjalnej stronie, a i nawet miejsca zawodników ulegają późniejszej weryfikacji i zmianom. Dzięki za czujność! Staram się, aby z każdej imprezy IM relacja i rezultaty były tuż po jej zakończeniu – dlatego czasem pojawiają się mniej lub bardziej zależne ode mnie „chochliki”. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here