IRONMAN w Polsce! Gdynia gospodarzem IM 70.3!

11
6

To już pewne! Sensacyjna wiadomość obiegła właśnie sporą część triathlonowej społeczności. Podczas prezentacji elity Herbalife Triathlon Gdynia organizatorzy ogłosili przyłączenie zawodów do legendarnego cyklu WTC, serii Ironman, w której rozgrywane są zawody na kilku dystansach. Herbalife Triathlon Gdynia za rok odbędzie się w nowej odsłonie! Największa i najbardziej rozpoznawalna impreza na popularnej „połówce” wchodzi do cyklu Ironman 70.3! Taką informacje potwierdzili przed chwilą w Gdyńskiej Arenie organizatorzy HTG, władze miasta i przedstawiciele World Triathlon Corporation – właściciele marki Ironman. W sierpniu przyszłego roku w Polsce po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany wyścig pod znakiem Ironmana na dystansie 1,9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu. Co więcej, uczestnicy zawodów będą rywalizować nie tylko o najlepsze miejsca w kategorii open i kategoriach wiekowych, ale również o 30 przepustek na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3. To wydarzenie historyczne, przez wielu długo wyczekiwane i z pewnością wprowadza nową jakość do polskiego triathlonu. Agencja marketingu sportowego Sport Evolution podpisała 5-letnią umowę na wyłączność na organizację zarówno popularnej połówki jak też pełnego dystansu Ironman i Ironman 50i50. Sensacyjną wiadomość i powitanie Herbalife Triathlon Gdynia w cyklu Ironman ogłosił sam szef WTC Andrew Messick. 

 

http://youtu.be/UPozvfxUdfA 

 

Jeszcze dziś opublikujemy wywiad z Michałem Drelichem – Dyrektorem Zarządzającym SE, który od dwóch lat, a niezwykle intensywnie przez ostatnie miesiące, negocjował kontrakt z WTC i wprowadził Ironmana do Polski. Tylko na AT przeczytacie też, co o tym wydarzeniu sądzą zawodnicy tacy jak Andreas Raelert, Borys Stein, Victor Zyemcev, a także polscy zawodnicy i trenerzy. Polski triathlon na długim dystansie wchodzi właśnie w kolejną fazę rozwoju i szykują się niezwykle emocje!

 

 imageHerbalife Ironman Gdynia 70.3 już w sierpniu 2015 roku!

 

11 KOMENTARZE

  1. Bylem dziś na HTG i widziałem zapowiedź. Wielki sukces dla Gdyni i całego teamu!! Byłem w tym roku też w Poznaniu. Jednak Gdynia ma to „coś” co pozwala jej myśleć o sprawnej organizacji IM pełnego lub 70.3. Poznań jest niestety nieco w tyle.

  2. W przyszłym roku będzie na pewno połówka ale SE ma wyłączność na organizację także pełnego IM i krótszego dystansu pod szyldem IM w ciągu najbliższych pięciu lat. Jak rozumiem wyłączność na organizację w Polsce i to jest logiczne, bo więcej imprez takiej rangi nasz rynek mógłby w pełni nie wykorzystać a przez to biznesowo trudno byłoby to spiąć. To też odpowiada na pytanie co z innymi miastami, które ogłaszały, że mają IM już w kieszeni, mogą mieć IM ale ze SE albo mogą się zwrócić z dotychczasowymi organizatorami do organizacji Ch. Ja to tak rozumiem.

  3. To nie plotka Tomek 🙂 tak będzie. Opłata startowa o 100 euro niższa niż na innych Ironman 70.3. Wieczorem pojawi się wywiad z Michałem Drelichem i będzie więcej szczegółów.

  4. Ogromne gratulacje! Wiele lat ciężkiej pracy przyniosło efekt! Michał, Łukasz, Piotr cieszę się, że Wam się udało:) Teraz czekamy z niecierpliwością jaką cenę wpisowego udało się wynegocjować z IM;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here