Ewa Komander nie ukończyła Challenge Peguera-Mallorca – co wydarzyło się na trasie?

Ewa Komander musiała zejść z trasy wyścigu Challenge Peguera-Mallorca. O tym, co prawdopodobnie wpłynęło na podjęcie przez nią takiej decyzji, piszemy w dalszej części tekstu.

Ewa Komander jest bardzo doświadczoną triathlonistką, startującą w kategorii PRO, która w swojej karierze zajmowała wysokie miejsca w wyścigach europejskich, ale nie tylko. Do jej największych sukcesów międzynarodowych można zaliczyć m.in. zdobycie 2. miejsca w wyścigu IM 70.3 Los Cabos (2019), w którym Polka uległa jedynie Mirindzie Carfrae. Z tą samą zawodniczką oraz z Danielą Ryf Komander współdzieliła podium wyścigu IM 70.3 Gdynia (2018). Jak mówi sama Polka, event IRONMAN 70.3 w Gdyni jest jej ulubionym wyścigiem. Wcześniej już dwukrotnie stawała w tym miejscu na podium: w 2016 roku była druga, a rok wcześniej trzecia.

Na liście startowej Challenge Peguera-Mallorca nie było żadnego Polaka w kategorii PRO. Za to doliczyliśmy się ośmiu naszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych. O ich wynikach piszemy na końcu tego tekstu.

Wyścig rozgrywany był na średnim dystansie. Uczestnicy mieli do pokonania 1,9 km pływania, 90 km trasy rowerowej oraz 21 km na trasie biegowej.

DNF Ewy Komander w Challenge Peguera-Mallorca

Ewa Komander nie ukończyła wyścigu Challenge Peguera-Mallorca. Tracker naszej zawodniczki zatrzymał się w strefie zmian T2 i nie zarejestrował żadnego czasu z odcinka biegowego.

Po zejściu z trasy Polka zamieściła w swoich mediach społecznościowych krótki komentarz, z którego wynika, że był to jeden z tych dni, w których po prostu nic nie grało. Ciężko nam bez kontaktu z zawodniczką wyrokować, co w głównej mierze przyczyniło się do tego, że nie ukończyła wyścigu. Podpowiedzią może być jeden z hashtagów, którym opisała swoje zdjęcie: #menstruation, co prawdopodobnie oznacza, że tego dnia zmagała się z dolegliwościami kobiecymi. Czy był to jedyny powód zejścia z trasy, nie jest to pewne.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ewa Komander (@komanderewa)

Top 5 wyników kobiet i mężczyzn PRO w wyścigu Challenge Peguera-Mallorca

Na linii startu Challenge Peguera-Mallorca pojawiły się m.in. Fenella Langridge (#11 PTO, zdobywczyni 6. miejsca w MŚ w Konie), Imongen Simmonds (#38 PTO), a także Lucy Byram (#50 PTO).

Na mecie pierwsza była Imongen Simmonds. Drugie miejsce zajęła Anne Reichsmann, a jako trzecia wyścig ukończyła Fenella Langridge.

• 1. Imogen Simmonds (SUI) – 4:20:57
  • 2. Anne Reischmann (GER) – 4:25:24
  • 3. Fenella Langridge (GBR) – 4:26:11
  • 4. Lucy Byram (GBR) – 4:28:02
  • 5. Alexandra Tondeur (BEL) – 4:28:53

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Jonathan Wayaffe. Na drugiej pozycji do mety dotarł Andrea Pizzeghella. Trzeci był Thomas Bishop.

Paulo Dapena Gonzalez, zwycięzca Challenge Gdańsk z tego roku, który startował dzisiaj z „jedynką”, bardzo dobrze popłynął, jednak tuż po wyjeździe z T1 złapał gumę na rowerze i wycofał się z wyścigu.