Puchar Sportów Wytrzymałościowych – nowy challenge na sportowej mapie Polski

Triathlon Mietków wraz z Triathlonową Sztafetą Firmową to czerwcowy weekend przepełniony porządną dawką sportu i zabawy.

Pierwszego dnia, w Mietkowie, oddalonym około 30 km od Wrocławia na dystansie 1/4 IM rozgrywana będzie rywalizacja sztafet firmowych, która ma charakter charytatywny i w których rywalizują ze sobą sztafety z różnych firm, w których 1 osoba płynie, 1 jedzie na rowerze a kolejna biegnie. Dodatkowo odbędą się zawody indywidualne na dystansie 1/8 IM na których będą mogli zmierzyć się zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat, jak i osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z triathlonem.
W zeszłym roku na starcie stanęły 92 sztafety, w tym zapowiada się jeszcze większa rywalizacja. Swój udział potwierdziło już wiele drużyn m.in. sztafeta OLIMPIUS.PL, która wraz z Kacprem Adamem prowadzi specjalne przygotowania, o czym możecie przeczytać na naszej stronie.

 

olimpius team_1

 

Liczymy, że jeszcze wiele firm stanie w sportowe szranki i zechce wesprzeć naszą sportową inicjatywę. W tym roku dochód ze sztafety firmowej będzie przeznaczony na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodych we Wrocławiu. Będzie to pierwszy klub triathlonowy przeznaczony dla juniorów w naszym mieście. Chcemy żeby była to kuźnia młodych talentów sportowych.

Z kolei w niedzielę 11 czerwca czekają nas zawody indywidualne na dystansie 1/4 IM i Mistrzostwa Polski Policjantów, którzy oprócz generalnej klasyfikacji będą walczyć w swojej rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji.

 

MP Policjantw

 

Triathlon Mietków i Triathlonowa Sztafeta Firmowa wchodzą w skład cyklu Pucharu Sportów Wytrzymałościowych, w którym od lutego do września na Dolnym Śląsku, uczestnicy będą mogli rywalizować w trakcie 8 różnych imprez – biegowych, duathlonowych i triathlonowych. Różne dystanse i różne poziomy zaawansowania, na których zawodnicy będą zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej.

Dodatkowo każdy kto ukończy 6 z 8 startów uzyska tytuł MULTIFINISHERA. Dla pierwszych stu osób są przewidziane nagrody, a na najlepszą szóstkę zawodników w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn czekają także bonusy pieniężne.

Łączna pula nagród w Pucharze Sportów Wytrzymałościowych to ponad 30 000 zł, a tylko podczas Triathlonu Mietkowskiego dla najlepszych zawodników czeka dodatkowo ponad 7 000 zł.

 

nagrody na_puchar_sportow_wytrz

 

Widok na Ślężę, trasa częściowo przebiegająca wokół Jeziora, dobra infrastruktura i wyśmienity asfalt – to nasza recepta na świetne zawody, niezapomniane przeżycia a wszystko przy dobrej zabawie zawodników i fantastycznym dopingu niezawodnych kibiców..

W zeszłym roku zostaliśmy nominowani przez Akademię Triathlonu jako jedna z najlepszych imprez triathlonowych w 2016 r i ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce – duma! W tym roku zapowiadają się jeszcze lepsze zawody. Swój udział potwierdziło już kilku czołowych zawodników więc i dobrych czasów i emocji i dobrej zabawy nie zabraknie.

 

Regulamin Pucharu Sportów Wytrzymałościowych

Lista nagród PSW

 

Zapraszam
Tomasz Sakuta – główny organizator

P.S. Żal mi tylko, że jako organizator nie mogę sam brać udziału w zawodach „pod domem”.

 

Do zobaczenia w Mietkowie.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,223FaniLubię
1,258ObserwującyObserwuj
323SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze