Akademia Triathlonu - reaktywacja i nowy właściciel

Z dniem 12 kwietnia 2022 Akademia Triathlonu zmienia właściciela. To duża odpowiedzialność, ponieważ portal kierowany wcześniej przez Łukasza Grassa był liderem rynkowym w tworzeniu triathlonowych treści.

Nowa Redakcja z Lechem „IronWay” Jarońcem na czele stoi przed zadaniem odświeżenia marki oraz tchnięcia w Akademię nowego życia.

Niemal każdy rozpoczynający w ostatnich kilkunastu latach przygodę z tym sportem w jakimś momencie trafił na Akademię Triathlonu. Redaktorzy i współpracownicy AT byli z Wami na zawodach, obozach i triathlonowych eventach. Codziennie tworzyli newsy, merytoryczne artykuły, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jednak w ostatnich miesiącach nowe treści na stronie pojawiały się coraz rzadziej. Łukasz, redaktor naczelny i dobry duch całego przedsięwzięcia, nie mógł już dłużej poświęcać tyle czasu rozwojowi AT co w ubiegłych latach. Ostatecznie podjął ważną dla siebie decyzję o przekazaniu portalu w ręce osób, które będą mogły w 100% zająć się rozwojem projektu:

W ciągu ostatnich dwóch lat w moim zawodowym i prywatnym życiu zaszły bardzo duże zmiany. Jak część z Was wie, zrezygnowałem z obecności w szeroko rozumianych social mediach oraz działalności w mediach elektronicznych.

Z przyczyn osobistych nie miałem również czasu na aktywne, dynamiczne i jak zawsze u mnie pełne pasji zaangażowanie w budowanie Akademii Triathlonu.

Na szczęście udało mi się przekazać AT w ręce kogoś, kto ma tej energii mnóstwo – Lechowi Jarońcowi, którego możecie znać z projektów IronWay i IronResorts. To właśnie on i jego firma są od dziś właścicielami Akademii Triathlonu. W miarę możliwości będę wspierał nowy zespół redakcyjny swoją wiedzą i 20-letnim doświadczeniem dziennikarskim.

Chciałbym, aby Akademia pozostała największym, rzetelnym i po prostu świetnym portalem dla społeczności triathlonowej. Ja skupiam się dzisiaj na życiu prywatnym i na dokończeniu inwestycji, które prowadzę górach.” – powiedział Łukasz Grass.

Plany rozwoju

W najbliższych miesiącach możecie spodziewać się kampanii rebrandingowej oraz relaunchu Akademii Triathlonu. Co to oznacza? Zmieni się logo, strona zostanie odświeżona i zmodyfikowana tak, aby użytkownicy mogli korzystać z niej w prosty i intuicyjny sposób wraz z wszystkimi dostępnymi, nowoczesnymi funkcjonalnościami. Wierzymy, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy Akademia stanie się miejscem, w którym członkowie społeczności triathlonowej poczują się jak w domu.

Nasza Redakcja pracuje już nad pierwszymi newsami i artykułami. Na stronie wkrótce pojawią się relacje z zawodów, podsumowania weekendów, wywiady, rozmowy z zawodnikami PRO i amatorami, a także recenzje sprzętu. Mamy sporo pomysłów, nad którymi intensywnie pracujemy każdego dnia. Już teraz zachęcamy Was do śledzenia naszej aktywności na stronie oraz w mediach społecznościowych i podglądania efektów naszych działań. Chcemy przynieść Akademii dużo nowej energii i świeżego spojrzenia na triathlon, choć wymaga to czasu i cierpliwości, a także zaangażowania wielu osób.

Dołącz do redakcji Akademii Triathlonu

W ramach budowania zespołu redakcyjnego poszukujemy:

  • copywriterów,
  • grafika komputerowego,
  • specjalistów do prowadzenia social mediów,
  • specjalistòw w dziedzinach związanych z triathlonem do pisania artykułów.

Jeśli interesujesz się triathlonem, znasz się na branży i chciałbyś z nami budować Akademię Triathlonu, napisz na adres mailowy: [email protected] z krótką informacją o sobie i swoim doświadczeniu.

MASZ BLOG? JESTEŚ FREELANCEREM? Świetnie! Jesteśmy elastyczni, więc koniecznie do nas napisz i pokaż nam, co tworzysz!

NIE MUSISZ BYĆ SPECJALISTĄ, żeby z nami współpracować. Amatorzy też są mile widziani. Dla prawdziwych pasjonatów triathlonu, dla osób pomysłowych i entuzjastycznych zawsze znajdzie się u nas miejsce.

Lech Jaroniec i Akademia Triathlonu

Moim celem jako nowego właściciela Akademii Triathlonu jest zbudowanie zdrowej, zaangażowanej i zżytej społeczności triathlonistów. Do tej pory mogliście mnie poznać dzięki kanałowi na YouTube lub poprzez moje media społecznościowe IronWay – Droga do IronMana. Z niektórymi z Was pewnie miałem przyjemność rozmawiać na zawodach lub podczas niedawnej emisji crowdfundingowej IronResorts.

Triathlon to moja wielka pasja, a zakup Akademii i zbudowanie redakcji to część planu, jaki komunikowałem publicznie od dawna. Brakowało mi w polskim Internecie miejsca, w którym znajdowałyby się ciekawe i wartościowe treści. Jestem przekonany, że nowa Redakcja, do której Wy również możecie dołączyć, stanie na wysokości zadania i że AT ponownie stanie się synonimem tego, co najlepsze w polskim triathlonie.

Kto śledzi mnie na social mediach, ten wie, że w ostatnim czasie stopniowo wycofuję się z innych swoich działalności, aby w kolejnych latach móc maksymalnie skupić się na: rozwijaniu sieci obiektów IronResorts; trenowaniu i motywowaniu w ramach marki osobistej IronWay; rozwijaniu Akademii Triathlonu – profesjonalnie prowadzonego portalu o triathlonie i tematach pokrewnych, który chce odbudować pozycję lidera w branży.

Uważam, że reaktywacja Akademii to wyjątkowo ambitne zadanie, dlatego jestem wdzięczny Łukaszowi, że w dalszym ciągu będzie nas wspierać swoim redaktorskim doświadczeniem i triathlonową wiedzą. Odwdzięczymy się jak potrafimy. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie Jego ośrodka w Zieleńcu pod Dusznikami. Relacja z tego wydarzenia z pewnością zagości na łamach naszego serwisu.

Jaka będzie nowa Akademia Triathlonu? To w dużej mierze będzie zależeć również od Was. Zachęcam dawnych i nowych autorów do współpracy przy rozwijaniu najlepszego serwisu triathlonowego w Polsce!

Na koniec chciałbym prosić Was o wyrozumiałość i cierpliwość, szczególnie w pierwszym stadium reaktywacji strony. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystko było na jak najwyższym poziomie, choć prawdopodobnie nie uda nam się uniknąć błędów wieku niemowlęcego ani innych problemów technicznych. Wierzymy, że nawet jeśli pojawią się pewne komplikacje, to będziecie dla nas wyrozumiali, bo jesteście wyjątkową społecznością.

PS: Uprzedzając pytania: nie, kultowy artykuł o pływaniu żabką nie zniknie. :)”

Lech Jaroniec